19 Ekim 2018, Cuma


> Futbol > Fenerbahçe’ye kumpası 2009’da Zekeriya Öz planlamış

Fenerbahçe’ye kumpası 2009’da Zekeriya Öz planlamış

"Şampiyon olsaydık operasyon 2010’da yapılacaktı" diyen Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ı, Yargıtay'da yargılanan eski hakim Dursun Ali Gündoğdu'nun ifadeleri doğruladı. Gündoğdu, "Şike soruşturmasında istihbari dinleme yapıldı. 2009’da Zekeriya Öz dinledi, dosyayı Mehmet Berk’e verdi" itirafında bulundu.


16 Aralık 2017 13:14

Fenerbahçe’ye kumpası 2009’da Zekeriya Öz planlamış

Sözcü'den Aytunç Erkin'in haberine göre, Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ın temmuzda katıldığı bir TV canlı yayınında anlattığı iddia, eylül ayında eski hakim Dursun Ali Gündoğdu'nun yargılandığı Yargıtay'daki ifadelerinde doğrulandı. Buna göre Fenerbahçe'ye kumpası 2009'da bizzat dönemin Özel Yetkili Savcısı Zekeriya Öz planladı.

Tarih 25 Ağustos Perşembe… NTV'de canlı yayına katılan Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım şu iddiada bulundu: “… 2009'da Şekip Mosturoğlu'nun söylediği gibi dinlendik. Ama o sene bizim yönetim kurulumuzun telefonlarının hepsi dinlendi. Biz son maçta Trabzon'la berabere kaldık 2009-2010 sezonunda. (Bursapor Beşiktaş'ı yendi ve şampiyon oldu) Biz o sene şampiyon olsaydık o zaman yapacaklardı bu operasyonu. 2011'deki Mehmet Berk bana sorguda söylediği, ‘Size Fenerbahçe şampiyon olmasaydı bu operasyonu yapmayacaktık' dedi. Bununla ilgili belgeler ortaya çıkacaktır. Beni alma amaçları zaten şike değil, şike bahane.” Aziz Yıldırım'ın bu iddiası Yargıtay'a ifade veren eski hakim Dursun Ali Gündoğdu'nun ifadesiyle doğrulandı. Nasıl mı?"

Dosyaya itiraz etti

İstihbari dinleme sonuçları adli soruşturmaya geçecekleri zaman, polis soruşturma evrakını getirmiş. Soruşturma evrakı bu Fikret Seçen ‘den bizzat dinlediğim olayı anlatıyorum. Ben zaman zaman takip ediyorum, dosyaya bakıyorum… Dedim ki Zekeriya Öz ‘e (Zekeriya bey ikisi iyi arkadaştır) ‘Bu dosya İstanbul Özel Yetkililik bir dosya değil, burada örgüt çıkmaz, bunu normal mahkemeye gönderelim…' Galatasaraylı Zekeriya Bey yapmak istemedi soruşturmayı Mehmet Berk‘e bırakmış, devretmiş ama yetkisizlik kararı da vermemişler. Dedim ‘Niye?' Dedi ki ‘Genel mahkemeler veya savcılıklar şike soruşturmasını yapamaz. Baskı gelir, bu saik ile hareket ettik'…”

Yıldırım’ı doğruladı

Gündoğdu'nun itiraflarının ardından Aziz Yıldırım'ın, “Biz son maçta Trabzon'la berabere kaldık 2009-2010 sezonunda. Biz o sene şampiyon olsaydık o zaman yapacaklardı bu operasyonu. 2011'deki Mehmet Berk bana sorguda söylediği, ‘Size Fenerbahçe şampiyon olmasaydı bu operasyonu yapmayacaktık' dedi. Bununla ilgili belgeler ortaya çıkacaktır” iddiası doğrulandı. Çünkü, 3 Temmuz 2011'de yapılan operasyonun istihbari dinlemelerinin 2009'da yapıldığı ortaya çıktı.

Kaynak: SözcüHaber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


Canlı Maç Merkezi

Canlı Skor