17 Ekim 2018, Çarşamba


> Fenerbahçe > Fenerbahçe'ye Galatasaray derbisi öncesi 4 transfer

Fenerbahçe'ye Galatasaray derbisi öncesi 4 transfer

Fenerbahçe, Yeni Malatyaspor'u sahasında 3-1 mağlup ederken, Ozan Tufan, Valbuena, Giuliano ve Nabil Dirar performanslarıyla dikkat çekti. Bu performanslar, Fenerbahçe, Galatasaray derbisi öncesi 4 yeni transfer yaptı dedirtti.


17 Ekim 2017 00:46

Fenerbahçe'ye Galatasaray derbisi öncesi 4 transfer

Fenerbahçe, Yeni Malatyaspor'u sahasında 3-1 mağlup ederken, Ozan Tufan, Valbuena, Giuliano ve Nabil Dirar performanslarıyla dikkat çekti.

Ozan Tufan'dan Selçuk İnan'a nazire

Ozan Tufan, Malatyaspor karşısında Selçuk İnan’ın Konya karşısında yaptığı patlamaya nazire yaptı. Takımınının 2’nci golünü atan  Ozan, 3'ü isabetli 4 şut denemesi ve %94,8 pas yüzdesiyle maçı tamamladı. Ozan’In ilk yarıda 25 pasının 25’inde isabet sağlayıp yüzde 100’le oynaması da dikkat çekti.

Valbuena'dan kendisine oynuyor diyenlere cevap

Fenerbahçe’nin Fransız yıldızı Mathieu Valbuena, Malatya karşısında da yine yeteneklerini sahaya koydu. Kendisine oynuyor diyenleri haklı çıkardı mı bilinmez ama 5 çalım denemesinin hepsinde başarılı oldu. 1 asist yaptı, 3 kilit pas verdi, 7 orta yaptı ve yüzde 90,6 pas yüzdesiyle oynadı.

Alex'ten esintiler sunan Giuliano'ya uyarılar geldi

Alex’ten küçük küçük kesitler sunan Giuliano, Fenerbahçe’nin 2’nci golünü atmakla kalmadı. 3 orta yapıp 2 kilit pas verdi, yüzde 87 başarıyla pas yaptı ve 3 kez rakiplerini çalımla geçti. 72 kez topla buluştu. Girdiği ikili mücadelelerin de yüzde 57’sini kazandı.  İki devrede de sağ kanatta oynayan Brezilyalıya Kocaman’ın maç sonu yaptığı uyarı ise, ''ikili mücadelelerde daha fazla dirençli olmlasın'' oldu.

Karşınızda yeni görevini hakkıyla yerine getiren Dirar

Tolga Ciğerci’nin Galatasaray’da yaptığı görevin bir benzerini Fenerbahçe’de Nabil Dirar üstlenmeye başladı. Sağ iç gibi oynamaya başlayan Faslı, ilk golün  asistini yaptı. 4 kilit pas verip 7 orta yaptı, yüzde 88,2 başarıyla pas yapıp 11 ikili mücadele kazandı. Nabil Dirar, 6 kezle maçın en fazla başarılı çalım atan, 99 ile en fazla topla buluşan ve 4 kez ile en fazla şut pası atan ismi oldu. Böyelece sağ bek mıi, sağ açık mı tartışmaları arasında Dirar’dan Kocaman yeni bir oyuncu çıkarmayı başardı.

Kaynak: Fotospor

Etiket: fenerbahçe, valbuena, dirar, ozan, giulianoHaber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


Canlı Maç Merkezi

Canlı Skor