25 Mayıs 2018, Cuma


> Beşiktaş > Fenerbahçe'ye atılan her transfer çalımı Beşiktaş'ı büyüttü

Fenerbahçe'ye atılan her transfer çalımı Beşiktaş'ı büyüttü

Fenerbahçe son üç sezonda ezeli rakibi Galatasaray ile değil de Beşiktaş ile transfer yarışına giriyor.


14 Mayıs 2016 00:49

Fenerbahçe'ye atılan her transfer çalımı Beşiktaş'ı büyüttü

Bu transfer yarışında sarı-lacivertli ekip siyah-beyazlıları tam 7-0 yendi. Fakat Beşiktaş her kaybettiğide yerine ya takım içinden bir ismi çıkardı ya da daha iyini transfer etti.

Fenerbahçe son 3 sezonda Beşiktaş'a çalım atma adına 34 milyon 650 bin euro 'yu kasasından çıkardı. Bu yarış Beşiktaş'ın 1 milyon euro'ya anlaştığı Kadlec için ödenen 4.5 milyon euro'luk bonservis bedeli ile başladı. Kadlec bedava Sparta Prag'a giderken, Çek oyuncu alınamadığı için Ersan'a şans veren siyah-beyazlılar Ersan'ı parlattı. Çin'e efsane bir rakama sattı.

Bu sezon siyah-beyazlıların bedava getirmek için M.United'le anlaştığı ortamda van Persie için ödenen 6.5 milyon euro'luk bonservis bedeline kadar devam etti. Siyah-beyazlıların, Fenerbahçe'ye kaptırdığı oyuncuların yerine kadroya katılan isimlerse tam anlamıyla patlama yaptı.

Güneş, Bursa'dan alamadığı eski öğrencisi Ozan'ın yerine Oğuzhan'ı parlattı. Ozan için Valencia 5 milyon euro derken, Oğuzhan için konuşulan rakamlar 20 milyon euro'lar. Aynı şekilde van Persie için elde bir teklif yok ama Gomez'den yüzde 35'lik hak ile 7 milon euro gelmesi gündemde.

Fernandao'yu tek isteyen eski takımı Bursaspor. Ama Cenk Tosun, Burak Yılmaz'ın sakatlığında milli takımın birinci santrforu. Güneş'in takasla Beşiktaş'a getirme konusunda Bursaspor yönetimine teklif yaptığı dönemde Fenerbahçe 2.5 milyon euro öderken, o boşluğu dolduran Kerim için Ada'dan 7.8 milyon euro gibi rakamlar konuşulur oldu.

Fenerbahçe başına bela olan Diego için talip bulamazken Beşiktaş Sosa için Arjantinlilerle adeta köşe kapmaca oynuyor. Bu dönemde sadece Alper üzerine katarken sadece Töre, Beşiktaş'ı hayal kırıklığına uğrattı. Ama onun da her zaman talibi var.

Kaynak: Fotospor

Etiket: BeşiktaşHaber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


Canlı Maç Merkezi

Canlı Skor