15 Şubat 2019, Cuma


> Fenerbahçe > Fenerbahçe'nin yeni Aykut Kocaman'ı hayırlı olsun!

Fenerbahçe'nin yeni Aykut Kocaman'ı hayırlı olsun!

Fenerbahçe'nin yeni teknik direktörü olması beklenen Philip Cocu'nun futbol anlayışı konusunda Hollanda'daki arkadaşımız Rutger van Es'ten bilgi aldık.


20 Haziran 2018 00:17

Fenerbahçe'nin yeni Aykut Kocaman'ı hayırlı olsun!

İstatistiklere bakıldığında takımının topu tutmasını sevmeyen Phillip Cocu, çok fazla şut denemesi de yapmıyor. Sürekli de hücum etmiyor. Peki Cocu’nun futbol anlayışı nasıl?

Hollanda’dan dostumuz Rutger van Es bizler için anlattı: Defansif organizasyonu sağlam, kontrollü oynamayı seven, hatta bu kontrol yüzünden PSV’nin futboluna Hollanda’da “sıkıcı ve terbiyeli” yakıştırması yapılır. Direkt hücumlara ve sonuç almaya dayalı futbol tarzını tercih eder. Takımı genelde topun arkasına geçirip derin savunmayı tercih eder. Diğer Hollandalı teknik direktörlerden farkı topa sürekli sahip olmak ve skor ne olursa olsun rakip yarı alanda oynama takıntısı olmaması.

Bergkamp'dan Cocu yorumu: Baskı kafasını karıştırmıyor

Phillip Cocu’nun en büyük özelliği ise aşırı sakinliği olarak öne çıkıyor. sakinliğini asla kaybetmeyen Hollandalı için Fenerbahçe’de yardımcılığını yapacağını iddia eden Dennis Bergkamp, ''etrafına sakinlik saçan biri. Önemli bir şey. Sakinliği sayesinde güçlü yanlarına odaklanabiliyor. Oyuncularını doğru şekilde yönelendirebiliyor. Üzerinde ne tür bir baskı olursa olsun, kafasının karışmasına izin vermiyor'' demişti.

Cocu yüzde 71 galibiyet yüzdesine sahip

Son 3 sezonda 3 şampiyonluk gören Fenerbahçe’nin müstakbel teknik direktörü Phillip Cocu, 170 maçta 121 galibiyet 27 beraberlik 22 yenilgi aldı. 395 gol atan takımı kalesinde 170 gol gördü. Yüzde 71 galibiyet oranı, yüzde 16 beraberlik, yüzde 13 oranında da yenilgi tattı.

Ali Koç'un Cocu'ya ilk sözleri

Herkes Fenerbahçe’nin yeni teknik direktörü Phillip Cocu’yu merak ediyor... menajeri Rob Janssen, İstanbul’da Ali Koç’la anlaştı. Şu anda Hollanda’da PSV yöneticilerini tazminat konusunda ikna etmeye çalışıyor.

Ali Koç’un telefonda konuştuğu Cocu’ya ilk sözlerinin, ''yeni bir takım inşa edeceğiz'' olduğu aldığı cevabın ise, ''ben adım adım öğrenmeyi seven ve çok hızlı gitmeyi istemeyen biriyim'' şeklinde olduğu ortaya çıktı.

Kaynak: Fotospor

Etiket: philip cocu, fenerbahçeHaber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın