24 Haziran 2018, Pazar


> Fenerbahçe > Fenerbahçe'nin yeni 10 numarası van Persie!

Fenerbahçe'nin yeni 10 numarası van Persie!

F.Bahçe'de yönetim son güne kadar uğraştı 10 numara transfer edemedi ama teknik direktör Dick Advocaat buna da kendi yöntemleriyle çare buldu.


04 Eylül 2016 01:06

Fenerbahçe'nin yeni 10 numarası van Persie!

Advocaat idmanlarda yaptığı çalışmalarda 3'lü forvet hattından vazgeçmedi. Sow, van Persie ve Lens'ten oluşan bir hat kurdu. Bu hatta van Persie'ye ise sürpriz bir görev verdi. Bitiricilik değil de hücumdan önceki son pas sorumluluğu.

Vatandaşının iyi duvar olması, hücum hattında en iyi pas yapan oyuncu olması ve pas kanallarını çok iyi organize etmesi nedeniyle Advocaat'ın oyun planlarını van Persie üzerine kurduğu bildirildi. Hatta bazı idmanlarda Advocaat, van Persie'yi orta sahaya çekerek hücumu organize etmeyi de deniyor.

Advocaat'ın bu sistemi oturtabilmesi durumunda van Persie'den futbolunun son baharında bir 10 numara çıkaracağı konuşuluyor.

F.BAHÇE'DE ARANAN ABİLİK ORTAMI GERİ GELMEYE BAŞLADI

F.Bahçe teknik direktörü Dick Advocaat'ın bir başka hamlesi de takım içindeki birliği sağlamak oldu.

İlk etapta geçen sezonun uzun bir bölümünde Başkan Aziz Yıldırım'ın da isteğiyle geri planda kalan Volkan Demirel, Pereira'nın son dönemi ve bu sezonun başında olduğu gibi abiliği eline aldı. Mehmet Topal da onun en önemli yardımcısı oldu.

Alper Potuk ise takımdaki gençlerin abisi rolünü üstlendi.

van Persie de takımın içine daha çok girmeye başladı. Daha fazla bilgi birikimini aktarmaya başladı. Herkesle çok daha samimi sohbetlere girmeye başladı.

Kjaer ve Hasan Ali'de takımın önemli temel taşları haline geldi.

Kaynak: Fotospor

Etiket: Robin van Persie, Fenerbahçe, Advocaat,Haber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


Canlı Maç Merkezi

Canlı Skor