21 Mayıs 2018, Pazartesi


> Beşiktaş > Fenerbahçe'nin Sosa oyunu!

Fenerbahçe'nin Sosa oyunu!

Beşiktaş'ın son dönemde oynadığı 18 maçın 17'sine gol ve asistlerle doğrudan katkı yapan Jose Sosa'nın devre arasında "hülle" yoluyla F.Bahçe'ye gitmesine Asbaşkan Ahmet Nur Çebi'nin engel olduğu ortaya çıktı...


04 Mayıs 2016 16:13

Fenerbahçe'nin Sosa oyunu!

Sezon başında eşinin hamile olmasını bahane eden Sosa, hayranı olduğu Juan Sebastian Veron'un başkanı olduğu Estudiantes takımı ile anlaşmış ama Fikret Orman'dan izni koparamamıştı. Sosa devre arasında ise River Plate ile anlaşmış ama Beşiktaş'ın istediği 9 milyon dolar'lık bonservis bedeli transfere engel olmuştu.

Sosa'nın devre arasında River Plate'den kapısından dönmesiyle ilgili bomba gibi bir iddia ortaya atıldı. İddiaya göre Sosa ayrılmak istediğini söyleyince Beşiktaş yönetimi de Hatem Ben Arfa'nın menajerini İstanbul'a getirdi. Sosa'ya da, "Türkiye'den 3 yıl içinde bir takıma gitmemek şartıyla 5 milyon euro getirirse serbest kalabilirsin" bilgisi iletildi. Sosa da River Plate ile bu bilgiyi paylaştı.

O dakikadaya kadar Sosa'yı almak için gece gündüz Beşiktaş'ın kapısını çalan River Plate bir anda fikir değiştirdi. Beşiktaş yönetimine 5 milyon euro'yu ödeyebileceklerini ama bu maddeyi sözleşmeden çıkarmaları talebinde bulundu. Bunun üzerine Çebi küçük bir araştırma yapınca F.Bahçe'nin River Plate ile anlaştığı ve Sosa'yı River Plate'den 7 milyon euro karşılığında alma konusunda bir prensip anlaşması bile yaptığı sonucuna vardı.

Çebi, bu durumdan haberi olup olmadığı konusunda Sosa ile bir görüşme yaptı. Arjantinli oyuncu da böyle bir bilgisi olmadığını söyleyince Beşiktaş, River Plate'ye teklifin 9 milyon dolar olduğunu ve herhangi bir görüşme olmayacağını iletti.

River Plate'nin kendisini böyle bir transfer için kullanmak istemesinden oldukça rahatsız olan Sosa ise sezon sonunda ülkesine dönme fikrinden de tamamen vazgeçti.

Kaynak: Fotospor

Etiket: Jose Sosa, Ahmet Nur Çebi, Beşiktaş, FenerbahçeHaber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


Canlı Maç Merkezi

Canlı Skor