25 Haziran 2018, Pazartesi


> Fenerbahçe > Fenerbahçe'nin Pellegrini için gözden çıkardığı rakam

Fenerbahçe'nin Pellegrini için gözden çıkardığı rakam

Fenerbahçe, Vitor Pereira'nın yerine Manuel Pellegrini'yi getirmek için yılda 4 milyon Euro'yu gözden çıkardı.


01 Haziran 2016 00:09

Fenerbahçe'nin Pellegrini için gözden çıkardığı rakam

Vitor Pereira ile devam etme konusunda ilk günlerde "olumlu" fikri olan Başkan Aziz Yıldırım geçen süreçte aksi yönde ikna olmaya başladı. Kendisi dışında neredeyse tüm yönetim kurulu üyelerinin Portekizli teknik adama karşı olması, başkanı da çark ettirdi. Özellikle Mahmut Uslu'nun, "Pereira ile devam edersek geçen sezon stadın yarısını dolduran seyirciyi bile mumla ararız" sözleri etkili oldu.

Uslu ile arası Pereira yüzünden açık olmasına rağmen bu sözleri düşünen ve kardeşi Ali Yıldırım'a üst düzey bir teknik direktörle anlaşması konusunda yetli verdi. Ali Yıldırım'ın ilk hedefi ise M.City'den ayrılacak olan dünyaca ünlü Şilili teknik adam Manuel Pellegrini.

Pellegrini'ye yapılan teklif

Gözlerin Vitor Pereira ile tazminat konusunda anlaşarak yolların ayrılmasının beklendiği Fenerbahçe'de kulaklar ise Manuel Pellegrini'de... City'den 5.7 milyon Euro alan Pellegrini'ye sarı-lacivertlilerin yılda 4 milyon Euro teklif ettiği bildirildi. Şilili teknik adamın menajeri Jesus Martinez ile Madrid'de buluşan Ali Yıldırım tarafından yapılan bu teklif sonrasında bir hafta sonra yeniden buluşmak için sözleşildiği belirtildi. "Eğer çok iyi bir teklif bulamazsam emekli olurum" diyen 62 yaşındaki teknik adama Fenerbahçe'nin hazırladığı teklifin çok detaylı olduğu da gelen bilgiler arasında.

Pellegrini'ye 4 yıl için yapılan teklifin içerisinde Şampiyonlar Ligi çeyrek ve yarı final primleri ile UEFA Kupası şampiyonluğu için de primler bulunduğu bildirildi. Ayrıca Pellegrini'nin Fenerbahçe'nin teklifini kabul etmesi durumunda daha önce sarı-lacivertli formayı giyen Josico ile Villareal'de beraber çalıştığı Nihat Kahveci'nin de yardımcısı olabileceği gündeme geldi.

Kaynak: Fotospor

Etiket: pellegrini, fenerbahçeHaber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


Canlı Maç Merkezi

Canlı Skor