23 Mayıs 2018, Çarşamba


> Fenerbahçe > Fenerbahçe'nin gelecek sezonki hocası geliyor

Fenerbahçe'nin gelecek sezonki hocası geliyor

Dick Advocaat'ın beyni olarak görev yapacak Hollandalı Mario Been yarın İstanbul'da olacak.


18 Ağustos 2016 14:08

Fenerbahçe'nin gelecek sezonki hocası geliyor

Bu sezon Dick Advocaat'ın yardımcılığını yapacak olan Mario Been yarın İstanbul'da olacak.

Advocaat'la da başarı gelmesi durumunda F.Bahçe'de birinci adam olarak göreve geleceği konuşulan Hollandalı teknik adam İstanbul'a seyaheti öncesinde Soccer News'in sorularını yanıtladı.

Daha önce Feyenoord ve Genk gibi takımlarda çalışan Been, "Dick bana asistanı olmamı söylediğinde, gurur duydum. Eğer bu kadar büyük bir takımda çalışma fırsatı yakalarsanız çok fazla düşünmenize gerek yok. Benim için iyi bir meydan okuma ve iyi bir macera olacak. Robin van Persie ile yeniden çalışmak gerçekten güzel olacak. Onunla genç bir oyuncuyken de iyi ilişkilerimiz vardı" sözlerini kullandı.

Mario Been kimdir?

Fenerbahçe Teknik Direktörü Dick Advocaat'ın ikinci yardımcısı da belli oldu. Yardımcısı Cor Pot ile birlikte Türkiye'ye gelen Advocaat, ikinci yardımcısı olarak da bir başka Hollandalı Mario Been oldu. Peki Mario Been kimdir?

Fenerbahçe'nin bir yıllık sözleşme imzaladığı Hollandalı teknik direktör Dick Advocaat'ın ikinci yardımcısı da belli oldu. Türkiye'ye yardımcısı Cor Pot ile birlikte gelen Advocaat, ikinci yardımcı antrenör olarak da bir başka Hollandalı Mario Been'i atadı.

Peki başta Fenerbahçeliler olmak üzere Türk futbolseverlerin çok fazla tanımadığı Mario Been kimdir?

Mario Been, 52 yaşında Hollandalı futbol adamı. Futbolculuk döneminde Feyenoord, Pisa, Roda, Heerenveen, Tirol Innsbruck, Excelsior takımlarında top koşturan 52 yaşındaki Mario Been, Excelsior, Feyenoord, N.E.C ve Genk kulüplerinde ise teknik adam olarak görev yaptı.

Mario Been, teknik direktör olarak Belçika'nın Genk kulübü ile kariyerinin zirvesini yaşadı. Been, maç başına 1.66 puan ile Belçika'da teknik adamlık kariyerinin en başarılı dönemini geçirdi.

Kaynak: Soccer News

Etiket: Mario Been kimdir? Dick Advocaat, FenerbahceHaber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


Canlı Maç Merkezi

Canlı Skor