21 Nisan 2018, Cumartesi


> Fenerbahçe > Fenerbahçe'den yılda ne kadar kazanacak?

Fenerbahçe'den yılda ne kadar kazanacak?

Fenerbahçe'nin; PSG ile sözleşmesi biten Hollandalı sağ bek Gregory van der Wiel'e ödeyeceği rakam merak konusu oldu.


22 Haziran 2016 08:09

Fenerbahçe'den yılda ne kadar kazanacak?

Fenerbahçe; PSG ile sözleşmesi biten Hollandalı sağ bek Gregory van der Wiel'i İstanbul'a getirdi. 28 yaşındaki sağ bek İstanbul'a model sevgilisi Rose Bertram ve menajeri Mino Raiola ile beraber geldi. Bu sezonu genelde yedek bekleyerek geçiren ve PSG tarafından sözleşmesi uzatılmayan Hollandalı sağ bekin Fenerbahçe'den isteyeceği rakam ise merak konusu oldu?

Çünkü PSG'den vergiler dahil yılda 2 milyon 720 bin Euro kazanan cebine ise vergiler çıkınca 1.5 milyon Euro giren Wiel'in sarı-lacivertli ekipten yılda 2.5 milyon Euro artı bonus'larla birlikte 3 milyon Euro isteyeceği Fransız RTL kanalı tarafından iddia edildi. Ayrıca Wiel'in Fenerbahçe'den 2 milyon Euro da imza parası isteyeceği notu düşüldü. 3 yıllığına Fenerbahçe'ye imza atması beklenen Wiel'in cebine imza parası ile birlikte yılda 3.7 milyon Euro gireceği iddia edildi.

İtalyanlar ise Inter'le de görüşen ve yılda 4 milyon Euro istediği için görüşmelerin kesildiği Wiel'in, Fenerbahçe'den aynı parayı alacağını yazdı.

Tüm bu rakamları göz önüne alınca transfere aracılık eden Mino Raiola'nın da FIFA'nın kendisine verdiği yetkiyle en az (yüzde 8) 900 bin euro en fazla ise 2 milyon euro (yüzde 18) menajerlik ücretini cebine koyacak.

PSG ve Roma'nın tekliflerini beğenmedi

Fenerbahçe'ye imza atması beklenen Gregory van der Wiel'den, PSG'nin büyük bir indirim talep ettiği ortaya çıktı. Hollandalı oyuncu 19 Mayıs'ta AD gazetesine verdiği demeçte PSG ile anlaşamadıklarını belirtirken, "bu teklif sanırım yeteri kadar iyi olmadığım için yapıldı" diyerek itirafta bulunmuştu. PSG'nin vergilerle beraber 2.7 milyon euro ödediği Wiel için yılda 1.7 milyon Euro'dan (cebine girecek rakam vergiler düşünce yaklaşık 1 milyon euro) 2 yıllık teklif yaptığı için kabul etmediği bildirildi.

Wiel Miami'de tatili yaptığı sırada menajeri Mino Raiola bir süre Roma ile görüştü. İtalyanların teklifi yılda 2 milyon Euro'dan 2 artı 1 yıllık sözleşmeydi. Cebine girecek olan 1.2 milyonm Euro'yu beğenmeyen Hollandalı oyuncu Roma'nın teklifini kabul etmedi.

Kaynak: Fotospor

Etiket: van der wiel, fenerbahçeHaber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


Canlı Maç Merkezi

Canlı Skor