28 Mayıs 2018, Pazartesi


> Fenerbahçe > Fenerbahçe'den Finansal Fair Play'i delmek için bomba hamle

Fenerbahçe'den Finansal Fair Play'i delmek için bomba hamle

Transferde UEFA'nın getirdiği finansal fair-play kuralları yüzünden eli kolu bağlananan Fenerbahçe yönetimi sürpriz bir hamle yapma kararı aldı.


03 Eylül 2016 00:31

Fenerbahçe'den Finansal Fair Play'i delmek için bomba hamle

Transferde UEFA'nın getirdiği finansal fair-play kuralları yüzünden eli kolu bağlananan Fenerbahçe yönetimi sürpriz bir hamle yapma kararı aldı. Kemalettin Şentürk, Saffet Akyüz ve Müjdat Yetkiner sayesinde Güney Amerika'da çok büyük bir futbolcu "database"i oluşturan sarı-lacivertliler bir sonraki aşamaya geçme kararı aldı.

Bu hamle çerçevesinde Güney Amerika'da pek çok kulübün ellerindeki değerli oyuncuların haklarının belli bir kısmını satarak ayakta durmalarından yararlanılacak. Bir fon şirketi kurulacak. Gelecek vaadeden oyuncuların belli hakları satın alınacak. Sonraki dönemde de Fenerbahçe'de oynayabilecek olanlar Türkiye'ye gelecek, diğerlerinden ise her satıştan belli oranlarda paralar kazanılacak.

Futbolcu alıp-satan fon şirketinin Fenerbahçe ile organik bağı bulunmayacak. Şirket yönetimi İstanbul'dan sağlanacak daha önce Fenerbahçe'de oynamış kulüple ilişkileri bulunan bir isim de başına geçecek. Birkaç yıldır düşünülen projenin hayata geçirilmesi için Fenerbahçe yönetimin Brezilya'da hukuk üzerine saha araştırması yapıyor.

Kaynak: Fotospor

Etiket: aziz yıldırım, fenerbahçeHaber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


Canlı Maç Merkezi

Canlı Skor