25 Mayıs 2018, Cuma


> Fenerbahçe > Fenerbahçe'de yol haritası çizildi!

Fenerbahçe'de yol haritası çizildi!

Fenerbahçe'de 3 Temmuz süreci ile ortaya çıkan kayıpların telafisi için harekete geçildi. Açılacak davaların toplamı 300 milyon Euro'yu bulacak.


09 Eylül 2016 00:58

Fenerbahçe'de yol haritası çizildi!

Fenerbahçe'de dün herkesin beklediği o toplantı yapıldı... yapılan toplantıda 3 Temmuz süreci ile ortaya çıkan kayıpların telafisi için izlenecek yol haritası masaya yatırıldı. Başkan Aziz Yıldırım'ın da hazır bulunduğu toplantıda avukat Şekip Mosturoğlu ile Fenerbahçe'nin hukuk kurulu üyeleri katıldı.

Ayrıca Fenerbahçe'yi bu davada görevli ve gönüllü olarak savunmak isteyen avukatlarda hazır bulundu. Türkiye'nin iş ve ceza davalarındaki en iyi hukukçuları, alınacak tazminat için en uygun doğru yol üzerinden gittiler. Davanın Yargıtay Kararı'nın belli olmasından hemen sonra açıllması için mutabık kalındı. Bu toplantıda çıkan kararlar başlıca şunlar oldu...

1. TFF'ye karşı açılacak davada camia içindeki birlik önemlidir. Çatlak sesi çıkmamalı.

2. Dava sürecinde dosya takibi en ince ayrıntısına kadar yapılacak, TFF'nin elindeki en küçük aleyhte detayın bile çürütülmesi sağlanacak.

3. UEFA'ya verdiği karardan dolayı dava açılamayacağı için Avrupa Kupaları'nda kaybedilen sezonlar için para tazmini TFF'den sağlanacak.

4. TFF'nin o dönemki üst yöneticileri, Mehmet Ali Aydınlar, Lütfi Arıboğan ve İlhan Helvacı'ya da ayrıca tazminat davaları açılacak.

İkinci ayak ise basına karşı açılacak davalar

Fenerbahçe yönetiminin Türkiye içinde açacağı davaların ikinci ayağını ise TV programları oluşturuyor. Kulübün onurunu zedeleyen, sonuca varılmamış bir dava üzerinden Fenerbahçe kulübüne haksız yollardan saldırıldığı tezleri, tek tek masaya konacak. FETÖ Örgütü'nün basın ayağı olan Mehmet Baransu'nun TV'lere taşıdığı kaset ve belgeler üzerinden yayım yapanlar aleyhine tazminat davaları açılacak. Fenerbahçe yönetimi ayrıca bu süreci de yakından takip ederek, basını karşısına almamak için doğru bilgilendirme yapmak için kolları da sıvayacak.

Davaya konu olacak rakamlar da netleşti

Yapılan toplantının en önemli ayağı ise kime, ne kadar tazminat davası açılacağı yönünde oldu... toplamdan üç sezon Avrupa Kupaları'nın dışında kalındığı göz önüne alınarak, 135 milyon Euro'luk (sezon başına 45 milyon euro) ceza davası açılacak. Ayrıca Türkiye Ligi'de yaşanılan kayıplar için de 15 milyon Euro'luk farklı bir tazmınat davası. Fenerbahçe yönetimi ayrıca 3 Temmuz sürecindeki kulüp değeri ile dava sonrasındaki kulüp değerinin ortaya koyarak bu sürecin en önemli sorumlusu olarak gördüğü TFF'ye manevi olarak da 100 milyon Euro'luk bir dava açacak. Fenerbahçe yönetimi ayrıca programları TV'lere çıkarak kanal yönetimlerine, programların yapımcılarına da 1 milyon Euro'dan 5 milyon Euro'ya kadar değişen oranlarda tazminat davaları açacak.

Muhabirler için 1 Dolar'lık sembolik dava

Davanın şekillendirilmesi için yapılan toplantıda bulunan hukukçulardan birisinin ise ilginç bir tavsiyesi oldu... pek çok basın mensubuna açılacak davanın tek bir çatı altında toplanması ve özellikle alt kademe olan gazetecilere sembolik "1 Dolar'lık" davaların açılması önerisini sundu. Bu davaların açılma nedeni olarak; bilmedikleri, görmedikleri deliller hakkında gazetelerine veya TV kuruluşlarına haber yaptırarak halkı aldatmak. Bu kişilere açılacak sembolik "1 Dolar'lık" davaların amacı ise bu isimlere, ''siz de FETÖ'nün bir parçasısınız'' demek olacak. Bu öneri Başkan Yıldırım'ın onayını alırsa muhabir seviyesindeki tüm gazeteciler bu dava ile karşı karşıya kalacak.

Kaynak: Fotospor

Etiket: aziz yıldırım, fenerbahçeHaber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


Canlı Maç Merkezi

Canlı Skor