28 Mayıs 2018, Pazartesi


> Futbol > Fenerbahçe'de yeni kaptan Mehmet Topal

Fenerbahçe'de yeni kaptan Mehmet Topal

Fenerbahçe ile 4 yıllığına yeniden anlaşan milli futbolcu Mehmet Topal, bu süreçte kaptanlık görevini de üstlenecek.


13 Haziran 2016 11:16

Fenerbahçe'de yeni kaptan Mehmet Topal

Volkan Demirel’le birlikte sarı-lacivertli ekibin saha içi liderliğini yapacak olan Mehmet Topal’ın kadroda tutulması büyük sevinçle karşılandı. 2012’den itibaren Fenerbahçe forması giyen tecrübeli futbolcuyla nikah tazelenmesi yeni bir transferden daha değerli olarak yorumlandı.

Gökhan Gönül’le yollarını ayıran Fenerbahçe’de iç transferdeki sıkıntı Mehmet Topal ile sona erdi. Tecrübeli orta sahayla 4 yıllık yeni sözleşme yapıldı. Topal’ın mevcut sözleşmesi 2 milyon eurodan 2.6 milyon euroya çıkarıldı.

Gökhan Gönül ve Caner Erkin gibi iki kilit ismin ayrılmasından sonra takımda kaptanlık görevi için 34 yaşındaki Volkan Demirel ile beraber Mehmet Topal’ın kalması sarı-lacivertli camiaya olumlu yansıdı. Son 3 yılda takımda sembol olmuş 16 futbolcunun tek tek gitmesi, sportif açıdan başarının gelmemesi moralleri bozan bir gelişme olmuştu.

Mehmet Topal’ın 4 yıl daha Fenerbahçe’de kalacak olması, hem makus kaderi değiştirdi hem de sarı-lacivertli kulüpte yüzleri güldürdü. Mevcut kadrodan da 7 futbolcunun gitmesi, özellikle büyük bir boşluk oluşturdu. Bu nedenle Mehmet Topal gibi tecrübeli bir ismin takımda kalması artı bir değer olarak yorumlandı.

Başarı açısından özgüveni sarsılan kulübün lider kimliğiyle öne çıkan ve herkese örnek olan Mehmet Topal’ı tutması içleri rahatlattı. Sağ bek ve sol bekte yaşanan sıkıntıyı transferlerle aşabileceğini düşünen yönetimin, Topal gibi orta sahanın en kritik bölgesinde oynayan bir futbolcuyu kadroda tutması yeni transferden daha değerli olarak görüldü.

Fenerbahçe’de 2012’den beri kadroda bulunan Mehmet Topal’ın uzun süreli sözleşme imzalamasıyla beraber artık kulüpte sembol isimlerden biri olduğu değerlendirmesi yapıldı. (Milliyet)

Kaynak: Milliyet

Etiket: Volkan Demirel, Fenerbahçe, Mehmet Topal, Gökhan Gönül, Caner Erkin,Haber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


Canlı Maç Merkezi

Canlı Skor