26 Mayıs 2018, Cumartesi


> Fenerbahçe > Fenerbahçe'de Vitor Pereira problemi!

Fenerbahçe'de Vitor Pereira problemi!

Fenerbahçe'de yönetim 'Vitor Pereira gitsin' kararı alırken, Aziz Yıldırım ise kararsız kaldı. Pereira gönderilmesi durumunda ise ''tazminat'' problemi ortaya çıkacak.


12 Mayıs 2016 01:05

Fenerbahçe'de Vitor Pereira problemi!

Fenerbahçe'nin Salı akşam yapılan yönetim kurulu toplantısında Vitor Pereira'nın takımdan gönderilmesi yolunda karar çıktı... fakat bu kararın önünde bir engel var: Aziz Yıldırım!

Çünkü Salı akşam yapılan yönetim kurulu toplantısında Pereira'ya ilk günden bu yana muhalif olan hatta Torku Konyaspor maçında Aziz Yıldırım'la bu yüzden tartışan ve başkanla arası açılan Mahmut Uslu, Portekizli teknik adamın görevine son verilmesi için oylama yapılmasını istedi.

Uslu Salı akşamki yönetim kurulu toplantısında Pereira'nın gönderilmesi için Nani'nin "takım olamadık" sözlerinden yola çıktı. Yapılan tüm transferlere rağmen tribünlerin oynanan kötü futbol yüzünden dolmadığına dikkat çekti. Pereira'nın van Persie başta olmak üzere neredeyse tüm takımla dalaştığına sözü getirdi. En son olarak da, "kendi evlatlarımıza şampiyon olamadık diye sahip çıkmazken Pereira ile devam edilmesini uygun bulmuyorum" dedi.

Uslu'nun bu çıkışı sonrasında Aziz Yıldırım, oylama yapılması talebinde bulundu. Yıldırım'ın çekimser oy kullandığı yönetim kurulu toplantısında ezici bir çoğunlukla Pereira'nın gönderilmesi kararı çıktı. Fakat Yıldırım'ın yine de Pereira'nın arkasında olduğu yönetim kurulundaki ezici çoğunluğa rağmen Başkan'ın "bu deliyi seviyorum" diyerek defalarca koruduğu Portekizli teknik adamı takımda tutabileceği gelen bilgiler arasında.

1.5 milyon Euro tazminat maddesi

Fenerbahçe’de gündem Vitor Pereira'nın gönderilmesi. Yönetim içinde büyük çoğunluk Portekizlinin gönderilmesi yönünde oy kullanırken geçen yıl Galatasaray’ın Cesare Prandelli’de yaşadığı sorunun bir benzerini Fenerbahçe de yaşayacak.

Fenerbahçe’ye 2 yardımcısıyla beraber gelen Pereira'nın daha 1 yıllık daha sözleşmesi var. Sadece Pereira'nın yıllık kazancı 2.2 milyon Euro. Diğer 2 yardımcısının toplam maliyeti ise 500 bin Euro'yu buluyor. Pereira ve ekibinin Fenerbahçe'ye toplam maliyeti yıllık 2.7 milyon Euro.

Fenerbahçe, Pereira’yı gönderirse kendisi ve yardımcılarına şu ana kadar ödenen yaklaşık 2.2 milyon euro'nun yanı sıra 500 bin euro daha ödemek zorunda. Bu da yetmeyecek, Pereira'ya gelecek sezonun 2.7 milyon euro'luk ücreti de verilecek.

Fenerbahçe yönetiminin Portekizli teknik adamla anlaşarak 1.5 milyon Euro vererek sözleşmesini feshetme yoluna gitmek istediği ise gelen bilgiler arasında. Fakat geçen sezon Olympiakos'tan ayrılırken 130 bin Euro'luk alacağı için Yunan ekibini mahkemeye veren Pereira'nın Fenerbahçe'nin bu teklifine evet demesinin imkansız olduğu görüşü hakim.

Kaynak: Fotospor

Etiket: vitor pereira, fenerbahçeHaber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


Canlı Maç Merkezi

Canlı Skor