23 Nisan 2018, Pazartesi


> Fenerbahçe > Fenerbahçe'de Pereira kararı nasıl verildi?

Fenerbahçe'de Pereira kararı nasıl verildi?

Fenerbahçe'nin Vitor Pereira konusunda "bile bile lades" dediği daha ilk gün ortaya çıktı...


12 Mayıs 2016 01:15

Fenerbahçe'de Pereira kararı nasıl verildi?

Fenerbahçe'nin Vitor Pereira konusunda "bile bile lades" dediği daha ilk gün ortaya çıktı... dönemin sportif direktörü Giuliano Terraneo, Aziz Yıldırım'a Marcelo Bielsa'yla anlaştığını söylemiş hatta Arjantinli teknik adamla Aziz Yıldırım'ı bir araya da getirmişti.

O görüşmede Bielsa'nın bazı sözleri, Yıldırım tarafından "ben bununla çok kavga ederim" şeklinde tepki görmüştü. Daha sonra Terraneo da bunu açık açık söylemişti. Carlo Ancelotti, Marcello Lippi gibi birinci sınıf isimlerin ardından gelen ikinci kuşakta Fenerbahçe'nin ikinci hedefi ise Sinisa Mihajlovic'ti. Fakat Sırp teknik adam Milan'ı seçince Vitor Pereira'ya kalınmıştı.

Yıldırım ile Pereira bir araya gelmiş, Terraneo'nun da yer aldığı toplantıda Başkan, Portekizliye isteklerini anlatmıştı: Çok gol atan. Göze hoş gelen. Çift forvet oynayan. Taraftarı tribüne çekecek bir takım istiyorum.

Kariyerinde çalıştırdığı hiçbir takımı çift forvetle oynatmamasına rağmen Pereira hepsine "evet" demiş ve "Fenerbahçe'yi uçurma" sözü vermişti. Daha sonra Türkiye Ligi'nin Yunanistan'dan farklı olduğunu anlayınca Başkan Yıldırım'a, "başarı mı, güzel futbol mu?" diye giderek sistemi değiştirmek için izin istemişti. Aziz Yıldırım'ın kendi işine karışamayacağını açık açık ilan etmesine rağmen Pereira'nın, Başkan'ın istekleri yönünde kadro yaptığı herkesin malumu olmuştu.

Kaynak: Fotospor

Etiket: vitor pereira, fenerbahçeHaber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


Canlı Maç Merkezi

Canlı Skor