24 Mayıs 2018, Perşembe


> Futbol > Fenerbahçe'de Luis Nani'nin menajeri İstanbula geldi

Fenerbahçe'de Luis Nani'nin menajeri İstanbula geldi

Çin’den gelen astronomik teklifleri değerlendirmek isteyen Portekizli yıldızın menajeri Bascherini, yönetimle masaya oturdu. Devre arası Nani’nin bonservisi için 15 milyon euro teklif edilse de futbolcu bir yılını doldurduğundan 8.5 milyon euroya serbest kalabilecek.


23 Mayıs 2016 10:25

Fenerbahçe'de Luis Nani'nin menajeri İstanbula geldi

Fenerbahçe’de Luis Nani vedaya hazırlanıyor. Devre arası Çin’den aldığı astronomik teklif sebebiyle kafası karışan ancak takımda kalan yıldız oyuncu, sezon sonu bu fırsatı değerlendirme kararı aldı.

Sarı-lacivertli kulüpte, yıllık 4 milyon euro kazanan Nani transferi gerçekleşirse 10 milyon euroya yakın bir parayı cebine koyacak. İkinci kez Çinliler’i geri çevirmek istemeyen Portekizli futbolcu şampiyonluk yarışı sebebiyle Fenerbahçe’yi yarı yolda bırakmamıştı. Sezonun tamamlanmasıyla birlikte gelecek planlarını Çin üzerine yapan Nani ayrılık için artık gün saymaya başladı.

20 milyon zor

Geçtiğimiz hafta eşyalarını ülkesine göndermeye başlayan Portekizli futbolcunun menajeri Luca Bascherini haftasonu İstanbul’daydı. Bascherini konuyu görüşmek için sarı-lacivertli yönetimle biraraya gelerek durum değerlendirmesi yaptı. Bu son gelişmelerin ardından Portekizli futbolcunun takımdan ayrılması büyük ölçüde kesinleşti.

UEFA’nın Finansal Fair Play kriterleri çerçevesinde Kulüp Finansal Kontrol Komitesi ile 4 yıllık bir anlaşma imzalayan Fenerbahçe’nin zararını kademeli olarak azaltması gerekiyor. Bunun en kolay yolu da teklif alan yıldız isimleri yüksek bonservis bedeli karşılığında satmak olacak. Ancak Nani için bu durum çok geçerli değil. Çünkü futbolcunun mukavelesinde 8.5 milyon euroya serbest kalır maddesi var.

Genel karar

Bu ilk etapta Avrupa’ya transferi için geçerliydi. Portekizli oyuncunun sarı-lacivertli kulüpte bir yılı tamamlaması durumunda bu maddenin “genel” hale geleceği öğrenildi. Dolayısıyla Çin’den Nani’yi isteyen kulüpler futbolcu için 8.5 milyon euroluk bonservis bedelinden fazlasını ödemeyecek.

Kaynak: Milliyet

Etiket: Luis Nani, Fenerbahçe, Bascherini,Haber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


Canlı Maç Merkezi

Canlı Skor