25 Nisan 2018, Çarşamba


> Fenerbahçe > Fenerbahçe'de ''kupa'' belirleyici olacak

Fenerbahçe'de ''kupa'' belirleyici olacak

Fenerbahçe'de Galatasaray ile oynanacak Türkiye Kupası dinali deyim yerindeyse hayati önem taşıyor...


23 Mayıs 2016 07:55

Fenerbahçe'de ''kupa'' belirleyici olacak

Sezon başında yapılan transferler sonrasında "erken şampiyon" ilan edilen Fenerbahçe'de, Beşiktaş'ın ardında kalınca tam anlamıyla bir sessizlik hakim. Kulübe yakın kaynaklar bunun bir fırtına öncesi sessizlik olduğu konusunda hem fikir. Çünkü kaçan şampiyonluk sonrası Türkiye Kupası'nın da ezeli rakibe kaptırılması ve Galatasaray'ı iki yıl Avrupa'nın dışında bırakma şansının elden kaçması olasılığı Başkan Aziz Yıldırım'ın giyotinin başına geçeceği şeklinde yorumlanıyor.

Yıldırım'ın gücünün, Türkiye Kupası kazanılamazsa zaten tüm yönetimin karşısında olduğu Vitor Pereira'yı takımın başında tutmaya yetmeyeceği iddia edilen ilk konu.

Türkiye Kupası finali ayrıca Gökhan Gönül ve Mehmet Topal gibi sözleşme bekleyen oyuncular için de hayati önem taşıyor. Çünkü Yıldırım, kupayı görmeden kimseyle sözleşme imzalamaya yanaşmıyor.

Kupa'nın kaybedilmesi ayrıca Volkan Demirel ve van Persie gibi isimlerin de canını sıkacak. Volkan'a abiliği yeteri kadar yapmadığı için kızgın olan Yıldırım'ın, sezon içinde sürekli sorun çıkartan van Persie'ye de patlayabileceği bildirildi.

Taraftarın ağzından son dönemde "yönetim istifa" sözleri yükselmeye başladı. Taraftarlar artık her fırsatta "başarısızlık bizim" diyen ama hiçbir zaman bu işin altına elini koymayan Başkan Aziz Yıldırım'dan kelle istiyor. Türkiye Kupası'nın kaybedilmesi durumunda Aziz Yıldırım'ın yönetim kurulundan bazı isimleri değiştirmesinin bile gündeme geleceği konuşuluyor.

Türkiye Kupası'nın Fenerbahçe için belki de en önemli şartı; Galatasaray'ı bir değil iki yıl Avrupa'nın dışında bırakmak. Her fırsatta Galatasaraylı yöneticilerin kendilerini UEFA'ya şikayet ettiğinden ve bu yüzden ceza aldıklarından yakınan Yıldırım'ın derbi tam anlamıyla bir intikam alma sahası.

İşte Pereira'nın derbi planı

Öte yandan Galatasaray ile oynanacak Türkiye Kupas finalini Fenerbahçe kariyeri için kritik nokta olarak görev Vitor Pereira, sabah akşam derbiyi düşünüyor. Pereira'nın derbideki silahları ise van Persie ve Volkan Şen. İki oyuncu ile de sezon boyunca sıkıntılar yaşayan Portekizli teknik adamın derbinin kilidinib ellerinde olduğunu aktarıyor. Pereira son haftalarda çıkış yakalayan Galatasaray'ın şevkini ilk dakikalarda atacakları golle kırarak derbiyi kazanıp kupaya ulaşmanın planlarını yapıyor.

Kaynak: Fotospor

Etiket: aziz yıldırım, fenerbahçeHaber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


Canlı Maç Merkezi

Canlı Skor