11 Aralık 2018, Salı


> Futbol > Fenerbahçe'de 'Kocaman' simülasyon!

Fenerbahçe'de 'Kocaman' simülasyon!

Fenerbahçe’nin hocası Aykut Kocaman yanlışları özel bir simülasyonla takıma aktarıyor. Bazen hatalı taç atışları üzerinde saatlerce duruluyor. Bu sistem ile futbolcuların yapması gerekenler canlandırılıyor ve bu sayede daha kolay anlaşılıyor. Ardından saha çalışmalarına geçiliyor.


13 Aralık 2017 10:48

Fenerbahçe'de 'Kocaman' simülasyon!

Fenerbahçe’de teknik heyet yoğun mesaiye devam ediyor. Sarı-lacivertliler oynanan her maç sonrası ciddi bir pozisyon analizi yapıyor.

Aykut Kocaman ve ekibi, bazen yanlış atılan bir taç atışı için bile yarım saat çalışıyor. Maç içindeki hatalar görsel olarak oyunculara aktarılıyor. Futbolda bazen taç atışları çok önemsenmese de bu pozisyonlardan birçok gol atıldığını veya yendiğini ifade eden Teknik Direktör Kocaman, doğru yapılması gerekenleri özenle anlatıyor.

Sarı-lacivertli ekibin hocası sahada nelere dikkat edilmesi gerektiğini de özel bir simülasyonla oyuncularına aktarıyor. Her pozisyonda yapılan hatalar önce tespit ediliyor, ardından simülasyonlar sayesinde gösteriliyor. Bu sistem ile oyuncuların yapması gerekenler canlandırılıyor ve bu sayede daha kolay anlaşılıyor.  Ardından saha çalışmalarına geçiliyor.

VAZGEÇMEK YOK!

Sezon başından bu yana yapılan bu çalışmalar zaman geçtikçe sonuç verdi. Son dört haftadaki çıkışta bu çalışmaların etkisinin büyük olduğu bildirildi.

Pozisyonlarda yapılan her hata üzerinde saatlerce duran teknik heyet, orta vadede isteğini almaya başladı. Sonuçların gelmesi, takımın özgüven kazanması ve taraftar desteği de eklenince sarı-lacivertliler için bir ay içinde yepyeni bir dönem başlamış oldu.

Kaynak: SkorerHaber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


Canlı Maç Merkezi

Canlı Skor