21 Nisan 2018, Cumartesi


> Fenerbahçe > Fenerbahçe'de futbolun 'Obradovic'i ne zaman, kim olacak?

Fenerbahçe'de futbolun 'Obradovic'i ne zaman, kim olacak?

Fenerbahçe başkanı Aziz Yıldırım futbolun başına ''Obradovic'' tarzı bir teknik adam istiyor. Bu isim için transfer döneminin kapanması bekleniyor.


09 Ağustos 2016 00:09

Fenerbahçe'de futbolun 'Obradovic'i ne zaman, kim olacak?

Fenerbahçe'de Başkan Aziz Yıldırım'ın hayali bir süredir futbol takımının başına da Zeljko Obradovic gibi üst düzey bir teknik adam getirmek... bu sayede, maçları tribünden rahat rahat izleyip, gelecek başarılarla heyecanlanmak, soyunma odasına inmekten ve futbolcularla yüzgöz olmaktan kurtulmak istiyor.

Lig biter bitmez Vitor Pereira'yı göndermek isteyen Aziz Yıldırım yaptığı araştırmada, Portekizli teknik adamı göndermenin değil yeni gelecek teknik direktöre istediği kadroyu vermenin daha zor olduğuna kanaat getirmişti. Çünkü Portekizli ile anlaşma yoluyla 3-4 milyon euro gibi bir rakama yolları ayırmak kolaydı.

Fakat Fabio Capello, Mourinho, Lippi, Pellegrini gibi birinci sınıf teknik adamların çıkardıkları (kendilerinin parası, yardımcılarının ücretleri ve istedikleri transfer bütçesi) 100 milyon Euro'luk bütçeler yüzünden Portekizli ile zorunlu nikah devam etmişti.

Herkes Pereira'nın tazminatı yüzünden kovulmadığını iddia ederken Yıldırım isyan etti: Hadi kovalım, yerine kimi getireceğiz? Adam gibi bir teknik direktörün maliyetinden haberiniz var mı?.. ben istemiyor muyum; Obradovic gibi bir adamı!

Yıldırım'ın futbolun Obradovic'ini getireceği tarih

Aziz Yıldırım'ın, Zeljko Obradovic tarzı bir teknik direktör için kafasındaki plan ortaya çıktı. Başkan'ın bazı teknik adamlar ve menajerleriyle yine kendisine yakın olan menajerler aracılığıyla temas kurdu. Temas kurulan teknik adamlara teklif yapılmadı. Ama Fenerbahçe'yi takip altına almaları sağlandı. Pellegrini'nin ve van Gaal'in başını çektiği bu isimlere teklif yapılma tarihi ise transferin kapandığı gün. Çünkü bu sayede bu isimlerin transfer istemesinin önüne geçilmesi planlandı.

Kaynak: Fotospor

Etiket: aziz yıldırım, fenerbahçeHaber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


Canlı Maç Merkezi

Canlı Skor