21 Nisan 2018, Cumartesi


> Fenerbahçe > Fenerbahçe'de en kritik gün!

Fenerbahçe'de en kritik gün!

Fenerbahçe'de gelecek sezon için izlenecek yol Salı günü yapılan olan yönetim kurulu toplantısında belli olacak.


30 Mayıs 2016 06:59

Fenerbahçe'de en kritik gün!

Fenerbahçe'de kaçan şampiyonluğun ardından tam anlamıyla bir sessizlik yaşanıyor... geçen sezon kaçan şampiyonluk sonrasında Giuliano Terraneo'yu sportif direktör olarak göreve getiren Aziz Yıldırım daha sonra van Persie ve Nani'yi transfer ettirmişti.

Bu sezon ise UEFA'dan gelen finansal fair-play cezası sonrasında aynı hamleyi yapması zora giren Fenerbahçe'de izlenecek yol Salı günü yapılan olan yönetim kurulu toplantısında belli olacak. Salı günkü toplantıda öncelikle Vitor Pereira'nın kaderi oylanacak.

Ardından Mehmet Topal ve Gökhan Gönül ile ilgili Aziz Yıldırım'ın aldığı "sözleşme uzatmama" kararı gündeme gelecek. Daha sonra izlenecek transfer politikası masaya yatırılacak. Takımdan ayrılmaları düşünülen Nani ve Diego ile birlikte van Persie'nin durumları görüşülecek. Son olarak Pereira için çıkacak karara göre bir transfer bütçesi oluşturulacak. Pereira ile yolların ayrılması kararı alınırsa yerine gelecek teknik direktörün kim olacağı görüşülecek.

Saat 20:00 sularında başlaması planlanan toplantının gecenin ilerleyen saatlerine kadar sürmesi ve çok ciddi kararların çıkması da bekleniyor.

Uslu, Pereira ile görüşecek

Fenerbahçe'de Vitor Pereira'nın kaderi Salı günü yapılacak olan yönetim kurulu toplantısında belli olacak. Tüm yönetim kurulunun karşı çıkmasına rağmen Başkan Aziz Yıldırım özellikle UEFA'dan gelen finansal fair-play cezası yüzünden Portekizliyi göndermeye sıcak bakmıyor.

Arası Pereira yüzünden Yıldırım'la açılan Mahmut Uslu'nun ise Pereira'nın kovulmaması durumunda tribünerde tek seyircinin kalmayacağı iddiasıyla Salı günü yapılacak toplantıda istifa oylaması isteyeceği gelen haberler arasında.

Uslu biten sezonun seyirci istatistiklerini hazırlattı. 38 bin kombine satılmasına rağmen pek çok maçta takımın 20 binin altında taraftara oynadığı raporda yer aldı. Seyircinin tribünlerden kaçmasının birinci nedeninin oynanan futbol ikinci nedeninin ise taraftarın takıma güvenmemesi gösterildi. Uslu'nun toplantıda, "Pereira kalırsa bu taraftarı bile bulamayacağız. Kombine satamayız. Sezonu boş tribünlere oynarız. Bu da ödeyeceğimiz tazminattan bile daha büyük kayba neden olur" diyerek Portekizli teknik adamın gönderilmesi için bastıracağı bildirildi.

Kaynak: Fotospor

Etiket: fenerbahçe, aziz yıldırım, pereira, naniHaber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


Canlı Maç Merkezi

Canlı Skor