25 Mayıs 2018, Cuma


> Fenerbahçe > Fenerbahçe'de Dick Advocaat dönemi resmen başladı

Fenerbahçe'de Dick Advocaat dönemi resmen başladı

Fenerbahçe'nin dün İstanbul'a getirdiği Hollandalı teknik adam Dick Advocaat Sarı Lacivertliler'le sözleşme imzaladı. Başarılı futbol adamı ayrıca takımın yeni taktiğini de açıkladı.


17 Ağustos 2016 14:29

Fenerbahçe'de Dick Advocaat dönemi resmen başladı

Fenerbahçe'de Dick Advocaat dönemi başladı. Hollandalı teknik adam, Ülker Stadyumu'nda düzenlenen basın toplantısında kendisini bir yıllığına Fenerbahçe'nin teknik direktörü yapan sözleşmeye imza attı. İmza töreninde asbaşkan Şekip Mosturoğlu da yer aldı.

Gerçekten bu ailenin bir üyesi olduğum için çok mutluyum. Başkanımıza, onun kardeşine, Hasan'a (Çetinkaya) çok teşekkür ediyorum. Burada olmak hepimiz için büyük bir gurur...

"Pereira'nın uyması gereken antrenman kriterleri vardı"

Toplantının başında söz alan Asbaşkan Mosturoğlu, Vitor Pereira'nın sözleşme fesih konusuna değindi ve, "İnşallah Dick Advocaat çok büyük hizmetler, faydalar sağlayacaktır bize... Kendisine de hayırlı olsun diyorum.Önceki hocamızla ilgili süreç hukuki bir süreçtir. Bu uzun zaman alacak. Giden hocamızın sözleşmesinde antrenmanları ulusal ve uluslararası kriterlere göre yaptıracağına dair madde var. Bunların hepsi yazılı kriterler... Biz yönetim olarak bu işten anladığımızı iddia etmiyoruz ama bundan anlayan profesyoneller var. Biz onlara sorduk. Bu hukuki bir ihtilaf... Fenerbahçe uluslararası hukuk bürolarıyla çalışıyor. Bizim hocaya "şu formasyonda oyna" deme onu eleştirme gibi bir yetkimiz yok. Ama onun uyması gereken yazılı kurallar var." dedi.

Türkiye'ye geldiği için mutlu olduğunu belirten Advocaat şöyle konuştu:

Takımla bir kere idmana çıkma fırsatı buldum. Fenerbahçe, son yıllarda ligi ya birinci ya ikinci sırada bitirmiş. Bu da kaliteli bir kadrosu olduğu anlamına geliyor. Bizim Galatasaray ve Beşiktaş'la aramızda fark yaratmamız lazım.

"Sistemim belli: 4-3-3"

Benim sistemim 4-3-3 ancak bu biraz da oyunculara bağlı... 4-4-2'nin daha iyi olacağını hissedersem ona geçeriz. Bu oyuncularımın adaptasyonuna bağlı bir durum...

"Herkes çok çalışacak, savaşacak"

Başta da söylediğim gibi bizim için en önemli nokta maç içinde insiyatif alabilmemiz. Ben bu düşüncemi oyuncularımla da paylaştım. Bir yola çıkıyorsak herkes bu yolu sahiplenmeli... Herkes çalışmak, savaşmak ve mücadele etmek zorunda... Bireysel katkılar da bunlarla birleşirse başarılı oluruz.

"'Van Persie birinci forvet diyemem"

Öncelikle bir oyuncuyla çıkmadığımızı bu yola söylemek gerekir. "Van Persie bu takımın birinci forvetidir" diyemem. Transferle ilgili de bir şey söylemek zor. Geleli henüz bir gün oldu. Ancak bizim kadromuz yeterince iyi...

"Artık yeni hedeflerim var"

Ben daha önce de buraya gelmiştim. Fenerbahçe, Beşiktaş ve Galatasaray'ı da tanıyorum. Hepsi büyük kulüpler... Yeni bir görev ve hedefler için yola çıkma düşüncesi benim üstümde buraya gelmem yönünde bir baskı yarattı.

"Bir yerden başlamak lazım"

Grasshoppers maçında kesinlikle 4-3-3 oynayacağız. Oyuncularımıza baktığımızda da benim istediğim sistemi oynamayı seven oyuncular var. Bu konuda pek sorun yaşayacağımızı da sanmıyorum ama risk de almayacağız. Sonuçta bir yerden başlamamız lazım.

ADVOCAAT, GRASSHOPPERS MAÇI İÇİN DÜZENLENEN BASIN TOPLANTISINDA İSE ŞUNLARI SÖYLEDİ

Dick Advocaat: Grasshoppers karşısında favori biziz!

Fenerbahçe'nin kalecisi Volkan Demirel, Avrupa Ligi'ndeki Grasshoppers mücadelesi öncesinde takımın yeni teknik direktörü Dick Advocaat'la birlikte basının karşısına çıktı.

"Kendimi çok iyi hissediyorum"
Geçtiğimiz sezonun sonunda ameliyat olduuğu için uzun süredir takımdan ayrı kalan tecrübeli kaleci Volkan Demirel, kendisini gayet iyi hissettiğini vurgulayarak, "Hazırlığımız son aşamaya kadar geldi. Kendimi çok iyi hissediyorum. Takımla bir haftadır çalışıyorum. Hocam görev verirse oynamak istiyorum." dedi.

Volkan'dan taraftara çağrı
Zorlu bir maça çıkacaklarının altını çizen takım kaptanı Demirel, "Taraftarımız yanımızda olursa, istediğimiz güzel sonuçları alacağız. Bu mücadelede onların desteğine çok ihtiyacımız var" dedi.

Gidenin arkasından konuşmak doğru değil
Fenerbahçe'nin eski teknik direktörü Vitor Pereira ve sistemi hakkında sorulan soruyu da yanıtlayan Volkan Demirel, "Geçmiş hakkında veya gidenin arkasından konuşmak doğru değil." açıklamasında bulundu.

Takım olarak başarıyı istiyoruz
Yeni teknik direktörleri Dick Advocaat hakkında da kısa bir açıklama yapan başarılı file bekçisi,"Takım olarak her zaman daima başarıyı istiyoruz. Hocamızla beraber başarılara ulaşacağımıza inanıyorum." diyerek sözlerini noktaladı.

Sarı-Lacivertli ekibin yeni teknik direktörü Dick Advocaat ise imza töreni sonrasında ayağının tozuyla çıktığı maç önü basın toplantısında kaleci Volkan Demirel'den sonra söz aldı.

Kaleci Volkan Demirel gibi ilk olarak taraftara seslenen Advocaat, "Umarım yarın taraftarımız gelir ve bizi destekler. Onların desteğine ihtiyacımız var." dedi.

Rakibimizden daha iyiyiz
Dün yapılan idmana katıldığını belirten Dick Advocaat, "Takımdaki bazı oyuncularla konuştuk. Rakibimizden daha iyi olan tarafız. Yarın stadımızın dolu olmasına ihtiyacımız var." şeklinde konuştu.

İlk maç benim için en önemlisi
Yeni takımıyla ilk maçına yarın çıkacağını hatırlatan tecrübeli çalıştırıcı "Benim için en önemli maç ilk maçtır. Rakiple ilgili elimde bilgiler var. Rakibimizle ilgili analizler bana sunuldu." dedi.

İyi organize olmalıyız
Futbolun bir takım oyunu olduğunu belirten Hollandalı teknik adam "Futboldaki en önemli konu organizasyondur. Bireysel faktörler önemlidir ama iyi bir organizasyona ihtiyaç vardır." açıklamasını yaptı.

Van Persie de herkes gibi
Takım kadrosundaki herkesin kendisi için aynı olduğunu belirten Advocaat, "Bizim takımımızda tanınmış bir çok yıldız isim var. Robin van Persie de takımdaki herkes gibi önemli bir oyuncu. İsimler ne olursa olsun, takıma öncelik vereceğiz. Bireysellikten çok takım olarak bakmalıyız." açıklamasını yaptı.

Takımın genç isimlerinden biri olan Salih Uçan'a nasıl bir yaklaşımda bulunacağı sorusuna da yanıt veren kurt teknik adam "Yaşlı olursunuz veya genç olursunuz, burada önemli olan konu iyi misiniz. Oyuncularım oynamak mı istiyorlar, kulübede mi olmak istiyorlar, tribünde mi oturmak istiyorlar? Bunu göstermeliler." dedi.

Favori olan taraf biziz
UEFA Avrupa Ligi eleme turundaki favorinin kim olduğu sorusuna da yanıt veren Advocaat, "Grasshoppers karşısında favori olan taraf bana göre biziz ve kazanmak zorundayız. Bu takımın hocasıysam, o takımı favori görmeliyim."Haber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


Canlı Maç Merkezi

Canlı Skor