19 Haziran 2018, Salı


> Futbol > Fenerbahçe'de devrim!

Fenerbahçe'de devrim!

UEFA ile yapılan anlaşma gereği futbolcu giderlerini mümkün olduğunca aşağıya çekmek için kolları sıvayan Fenerbahçe Yönetimi, dört sezon sonunda maaşları ortalama 2.2 milyon euro düzeyine indirecek.


18 Haziran 2016 11:45

Fenerbahçe'de devrim!

Fenerbahçe Yönetimi, UEFA ile yapılan anlaşma sebebiyle futbolcu giderlerini azaltmayı planlıyor. Bu sebeple dört sezon sonunda maaşlar önemli bir ölçüde indirilecek ve ortalama rakam 2.2 milyon euroya getirilecek.

Bu plan kademeli olarak uygulanacak. İlk adımda transfer edilecek ve yeni sözleşme yapılacak isimlerle bu kritere uygun imzalar atılacak. Mehmet Topal ile eski şartlardan (2,6 milyon euro garanti ücret) sözleşme imzalayan yönetim sadece maç başına 10 bin euro zam yaptı.

1.7 milyon euro ücret alan Gökhan Gönül için yöneticiler bireysel olarak devreye girmiş ve 2.2’ye kadar çıkılmıştı. Futbolcunun ücretine 500 bin euro zam yapılmıştı. Ancak istediği 2,5 milyon euro verilmedi. Bunun en önemli sebebi ise maaş giderlerini aşağıya çekmekti.

Gökhan ile başlangıçta anlaşma olmamasının temel detayı yıllık 300 bin euroluk bu fark oldu. Maç başı ücret de eski mukavelesinde olduğu gibi 765 bin euro ile sınırlandırılacaktı.

Fenerbahçe’de Van Persie, bonuslarla yıllık 6 milyon euroya oynuyor. Nani ve Kjaer’e 4’er milyon euro veriliyor. Aldığı 5 milyon euroluk imza parasıyla Diego’nun maliyeti yıllık 5 milyon euro. Bu isimleri 2,6 milyon euro ile Mehmet Topal takip ederken, Volkan, Alves, Meireles 2,5 milyon euro, Kadlec ise 2,3 milyon euro yıllık garanti ücrete oynadı. Ayrıca birçok oyuncunun maç başları da eklendiğinde ortaya çok ciddi bir maaş gederi çıkıyor.

Toplamda 23 kişilik kadronun maliyeti 60 milyon euroyu geçiyor. Yönetim bu rakamı 50 milyon euroya indirmeye çalışacak.

Kaynak: Milliyet

Etiket: FenerbahçeHaber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


Canlı Maç Merkezi

Canlı Skor