16 Ocak 2019, Çarşamba


> Fenerbahçe > Fenerbahçe'de Comolli'nin tutumu akıllara Aykut Kocaman'ı getiriyor

Fenerbahçe'de Comolli'nin tutumu akıllara Aykut Kocaman'ı getiriyor

Fenerbahçe sportif direktörü Damien Comolli'nin etkinliği akıllara Aykut Kocaman'ı getirdi.


18 Temmuz 2018 00:22

Fenerbahçe'de Comolli'nin tutumu akıllara Aykut Kocaman'ı getiriyor

Damien Comolli ne yapıyor?.. Fransız sportif direktör geldiği günlerde herkes Terraneo etkisi yaratmasını bekliyordu. Elinde sürekli telefon olan, ortadan kaybolduğunda “yine kimi getirecek?” acaba soruları sorulan bir sportif direktör bekleniyordu.

Şu anda tam tersi bir durum hakim. Fenerbahçe, Başkan Ali Koç’un iyi ilişkiler içinde olduğu Altınordu’dan Barış ve Berke’yi aldı. NEC’ten ise daha önce Beşiktaş’tan, Trabzonspor’a, Kayserispor’a kadar pek çok takımın gündemine gelmiş Ferdi ile sözleşme imzalandı.

Hali hazırda bir scout transferi yok. Sportif direktör transferi görünmüyor. İşin aslı Comolli, Fenerbahçe kampından neredeyse hiç ayrılmıyor. İdmanları tribünden izliyor. Müdahil oluyor. Teknik ve taktik konuda Cocu ile müzakerelere giriyor. Futbolcularla birebir görüşmeler yapıyor. Cocu’yu yöneticilerle muhatap etmiyor.

Bu da akıllara Daum döneminde sportif direktörlük yapan Aykut Kocaman’ın konumunu hatırlatıyor. O dönemin sonunda Daum’la şampiyonluk gelmeyince Kocaman bir anda teknik direktör olarak takımın başına geçmişti. Comolli’nin de elinde Fenerbahçe’yi çalıştıracak yeterlilikte “pro lisans” diploması var.

Daha önce Monaco ve Japonya’da alt yapılarda çalışan Fransız sportif direktör, St.Etienne’de ikinci çalıştığı dönemde, hedefinin teknik direktörlük olduğunu açıklamıştı.

Kaynak: Fotospor

Etiket: comolli, fenerbahçeHaber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın