19 Aralık 2018, Çarşamba


> Fenerbahçe > Fenerbahçe'de Ali Koç, 151 milyon Euro'yu vermek yerine başka bir formül buldu

Fenerbahçe'de Ali Koç, 151 milyon Euro'yu vermek yerine başka bir formül buldu

Fenerbahçe başkanı Ali Koç, kulübün içinde bulunduğu mali kriz nedeniyle arazi satışı üzerinde duruyor.


21 Haziran 2018 00:00

Fenerbahçe'de Ali Koç, 151 milyon Euro'yu vermek yerine başka bir formül buldu

Fenerbahçe’nin içinde bulunduğu mali kriz durumu Başkan Ali Koç’u hamle yapamaz hale getirdi… Şaban Erdikler’in firması üzerinden kulübün hesaplarına yapılan denetlemede sürdürülemez bir mali yapı olduğu saptandı. Ali Koç bugün yapılması gereken yönetim kurulu toplantısını yarına erteledi. Yarın yapılacak olan haftalık yönetim kurulu toplantısında hem görev dağılımının yapılması hem de özellikle kulübün ihtiyacı olan acil nakit girişinin sağlanması için özellikle İstanbul dışında bulunan gayrı menkullerin satışının gündeme gelmesi bekleniyor. Ali Koç’un satılarak 200-250 milyon TL civarında kulübe katkı sağlamasını beklediği gayrı menkuller ise şunlar.

* İncek’de, 32 dönümlük arazi üzerinde kurulmuş olan, Fenerbahçe Spor Kulübü Ankara Tesisleri. 80 ila 100 milyon TL arasında bir rakama satışa çıkarılacak.

* Düzce’nin Kaynaşlı İlçesi’nde 150 dönümden büyük bir arazi üzerinde ve 2 bin 500 metrekarelik bir alanda inşa edilmiş Topuk Yaylası tesisleri 100 ila 120 milyon TL arasında bir rakama satışa çıkarılacak.

* Kayseri Ali Dağı eteklerinde alınan 60 yatak kapasiteli orta ölçekli bir dinlenme tesisi kurulacak arazi 70 ile 95 milyon TL arasında bir rakama satışa çıkarılacak.

* Edirne’de bulunan 16 dönümlük arazi 10-12 milyon TL arasında satışa çıkarılacak.

* Futbol altyapısının çalışmalarını yaptığı Fikirtepe’deki 10 dönümlük arazinin değeri 2 ila 5 milyon TL’den satışa çıkarılacak.

Kaynak: Fotospor

Etiket: ali koç, fenerbahçeHaber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayınCanlı Skor