20 Şubat 2019, Çarşamba


> Fenerbahçe > Fenerbahçe'de 17.4 milyon Euro'dan sonra yeni plan

Fenerbahçe'de 17.4 milyon Euro'dan sonra yeni plan

Fenerbahçe, Damien Comolli aracılığıyla Valbuena'nın kapısını otomatik sözleşme yenilenme opsiyonu yerine başka bir teklifle çaldı.


21 Kasım 2018 01:22

Fenerbahçe'de 17.4 milyon Euro'dan sonra yeni plan

Mathieu Valbuena, Fenerbahçe’ye geldiği günden bu yana en iyi günlerini yaşıyor… bu da akıllara 20 resmi maçta forma giymesi durumunda Fransız oyuncunun sözleşmesinin şu anki şartlarla bir yıl daha uzamasını getiriyor.

Fakat şu anki şartlar oldukça ağır. 4 milyon Euro garanti kazanan Fransız oyuncu 4 bin Euro puan başı ücret alıyor. Ayrıca her yılda cebine 1 milyon Euro imza parası konuluyor. 3 yıl için Fenerbahçe’ye 17.4 milyon Euro’ya malolan Valbuena için Comolli yeni bir plan yaptı.

Fransız oyuncuyla otomatik sözleşme yenilenme opsiyonu yerine kendisi için  1+1 yıllık yeni bir sözleşme hazırlattı. Bu yeni sözleşmeye göre Valbuena kabul ederse gelecek yıl 2.5 milyon Euro’ya oynayacak. 20 maç barajını geçerse bir sonraki yıl 2.5 milyon Euro daha alacak. Fransız oyuncununun menajerini bu şartları kabul etmesi beklenmese de sürpriz olabileceği gelen bilgiler arasında.

Kaynak: Fotospor

Etiket: valbuena, fenerbahçeHaber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın