22 Haziran 2018, Cuma


> Fenerbahçe > Fenerbahçe van der Wiel için servet harcadı

Fenerbahçe van der Wiel için servet harcadı

Fenerbahçe'nin İstanbul'a getirdiği van der Wiel için yılda harcayacağı rakam belli oldu.


04 Temmuz 2016 01:21

Fenerbahçe van der Wiel için servet harcadı

PSG'nin yeni teknik direktörü Unai Emery'nin kendisine "takımda kal" demesi ile menajeri Mino Raiola'yı Paris'e gönderen Gregory van der Wiel, Fenerbahçe'nin astronomik teklifine hayır diyemedi.

İlk etapta sarı-lacivertli ekipten yılda 2.5 milyon Euro (İtalyanlara göre 3.2 milyon euro garanti para) garanti para artı 500 bin Euro'luk (yine İtalyanlara göre 800 bin Euro bonus) maç başı bonusu isteyen van der Wiel, 2 milyon Euro da imza parası talep etmişti.

Las Vegas'a dönen van der Wiel'in menajeri Raiola, PSG'nin Wiel'le sözleşme yenilemek istediğini söyledi ve sarı-lacivertli kulübü arayarak yıllık ücretine 500 bin Euro zam istedi. Fenerbahçe yönetimi ise reste restle karşılık verdi. Zam olmayacağını söyledi. Raiola bunun üzerine kendi danışmanlık ücretini yüzde 15 üzerinden talep etti. Bu da 1.5 milyon Euro'ya tekabül etti.

Türkiye'deki futbolcuların vergi ödemediğini belirten Raiola, van der Wiel'in yüzde 15'lik stopajının da kulüp tarafından ödenmesini istedi. Oyuncu için Boğaz manzaralı yıllık kirası da yaklaşık 250 bin Euro olan bir ev istedi. Tüm bu rakamlar alt alta yazıldığında van der Wiel'e imza attırmanın bedeli Fenerbahçe için 4.7 milyon Euro'yu buldu.

PSG'nin sözleşme yenilemek için 4 milyon Euro vergiler çıkınca 1.8 milyon Euro'ya teklif ettiği Wiel'e Fenerbahçe yılda 4.7 milyon euro masraf yapacak.

Kaynak: Fotospor

Etiket: van der wiel, fenerbahçeHaber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


Canlı Maç Merkezi

Canlı Skor