21 Haziran 2018, Perşembe


> Fenerbahçe > Fenerbahçe taraftarını coşturacak sözler

Fenerbahçe taraftarını coşturacak sözler

Dick Advocaat'ın eski yardımcısı Şota Arveladze, Fenerbahçe'nin seçimini değerlendirdi.


15 Ağustos 2016 20:10

Fenerbahçe taraftarını coşturacak sözler

Fenerbahçe'nin İstanbul'a getirdiği Dick Advocaat'ın eski yardımcısı Şota Arveladze, Lig Radyo yayınında Mehmet Ayan'ın sorularını yanıtladı ve Hollandalı hocanın sarı-lacivertli takım için doğru seçim olduğunu söyledi.

Advocaat'tan çok şey öğrendiğini belirten Şota, "Dick çok tecrübeli bir hoca. Yabancı ülkelerde çok uzun süre kalan ve çok başarılı olan bir hoca. Rusya'da, Belçika'da milli takımlarda başarılı oldu. Zenit'te UEFA Kupası kazandı. Ben Hollanda'da Advocaat'a yardımcılık yaptım. Çok çalışan, motive eden bir hoca. Hollanda'da eski jenerasyondan ama, her şeyi iyi bir takip eden bir hoca. Eskide kalan bir hoca değil. Çok karakterli, disiplinli bir hoca. Çok şeyler öğrendim ondan, çok mutluydum onunla çalışırken. Bence Fenerbahçe çok iyi bir karar aldı" ifadelerini kullandı.

"ADVOCAAT ÜÇLÜ DEFANS OYNAMAZ"

Deneyimli antrenörün Pereira'nın 3'lü sistemine devam etmeyeceğini söyleyen Arveladze, "Hangi sistemi oynatacak bilmiyorum, ama her sistemi bilen, tecrübeli bir hoca. Üçlü defans oynayacağını sanmıyorum. Sorar, kaç maçtır böyle oynuyorsunuz diye. Fenerbahçe çok kısa süre üçlü oynadı, bunun devam edeceğini sanmıyorum. Klasik sisteme dönecektir. Zaman var, büyük ihtimalle bir transfer yapar, yapmaz bilemiyorum ama, Fenerbahçe'nin iyi bir kadrosu var. Sorun yaşayacağını zannetmiyorum. Çok uzun zamandır yabancı ülkelerde çalışan bir hoca. Onun için burada çalışmak çok zor olmayacaktır, zor olacağını zannetmiyorum" dedi.

"ADVOCAAT HÜCUMCU, HÜCUMU SEVER"

Sarı-lacivertlilerin Advocaat ile sürekli hücumu düşüneceğini kaydeden Maccabi Tel Aviv'in hocası, "Fenerbahçe hangi hoca olursa olsun, hücum oynamak ister, bu net. Advocaat hücumcu, hücumu sever, bu anlamda sorun yaşamaz. Nasıl olacağını bilmiyorum ama, net olarak Fenerbahçe hücum oynar. İçeride de, dışarıda da topu tutan, fazla gol atmayı isteyen bir takım olur" diye konuştu.

Kaynak: Lig Radyo

Etiket: şota, advocaatHaber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


Canlı Maç Merkezi

Canlı Skor