25 Haziran 2018, Pazartesi


> Fenerbahçe > Fenerbahçe, Nani'nin transferi için Valencia ile anlaştı

Fenerbahçe, Nani'nin transferi için Valencia ile anlaştı

Fenerbahçe'de istediği ortamı bulamayan Luis Nani, Valencialı olmaya çok yakın.


28 Haziran 2016 16:41

Fenerbahçe, Nani'nin transferi için Valencia ile anlaştı

30 Haziran'a kadar 8.5 milyon Euro karşılığında serbest kalma hakkı bulunan Nani, bu fırsatı değerlendirmek için çalışıyor.

Menajeri Luka bugün öğle saatlerinde Valencia ile masaya oturdu. Görüşmeler tamamlandı.

Valencia'nın Fenerbahçe'nin istediği bonservis bedeli olan 8.5 milyon euroyu kabul ettiği bildirilirken, Nani ile sözleşme şartları görüşüldü. Portekizli oyuncunun Valencia'dan alacağı rakam ve sözleşmenin kaç yıllık olacağı üzerinde duruldu. Nani ile Valencia arasında küçük pürüzlerin kaldığı belirtilirken 30 Haziran'a kadar bu anlaşmanın sağlanması bekleniyor.

Önce Manu ve İnter istemişti...

Nani, sezon biter bitmez Mourinho'nun başına geldiği Manchester tarafından istenmiş ama bonservis bedeli çok bulunmuştu. Aynı şekilde İnter de devreye girdi ancak Fenerbahçe Yönetimi'nin bonservis konusunda taviz vermemesi nedeniyle görüşmeler tıkandı.

Sonra Everton ve Atletico Madrid...

Nani'ye peş peşe teklifler gelmeye devam etti. Koeman; Portekizli oyuncuyu ısrarla Everton'a istedi. Premier Lig'e dönmek Nani için de cazipti ancak 4.5 milyon euro teklif edildi Fenerbahçe'ye. Daha sonra bu rakam 5 Milyona çıktı. Atletico Madrid ise 5.5 milyona çıktı. Bu teklifler Nani'nin menajerlerinden biri olan Luka tarafından Ali Yıldırım ve Hasan Çetinkaya'ya iletildi. Faruk Ilgaz Tesisleri'ndeki havuz başında yapılan görüşmede anlaşma sağlanamadı.

Eşinin de tehtidi ile Nani Portekiz milli takımında ekstra bir efor sarfediyor

Fenerbahçe'den ayrılmayı kafasına koyan Nani, evli olmasa da çocuğunun annesi olan hayat arkadaşının baskısı altında kendisine kulüp aramaya devam etti. İstanbul'daki patlamalardan dolayı korkan eşinin Nani'ye "Ben İstanbul'a dönmeyeceğim. Kendine mutlaka başka takım bulmalısın" dediği öğrenildi. Nani'nin hayatındaki kadının tek endişesi terör olayları da değil. Edinilen özel bilgilere göre İstanbul'da kendisini yalnız hisseden, moda takibi ve lüks harcamalar için gerekli mekanların az olduğunu düşünen, sadece Bağdat Caddesi'nde gezebildiğini onun dışında yer olmadığını ve avm'leri sevmediğini belirten Nani’nin çocuğunun annesi, ayrıca Londra'da yetişip büyüdüğü için Everton'ın teklifini çok istiyordu. Çocukluk arkadaşları ve ailesi Londra'da olduğu için Everton konusunda ısrarcı oldu ancak kulüpler anlaşamadı. Nani bu durumdan dolayı Portekiz milli takımında ekstra bir efor sarfediyor. Euro 2016'da attığı 2 gol ve bir asist ile kalitesini gösteren Nani, aslında Portekiz milli takım kampına giderken İstanbul'a bir daha dönmemek üzere hazırlık yaptı.

Arabalarını yolladı, evini topladı...

Mutlaka transfer yapacağını düşünen Nani, İstanbul'dan ayrılmadan önce hazırlıklarını yaptı. Arabalarını yolladı, evini topladı. Kendisi maddi olarak zarar edecek olsa bile geri dönmek istemiyordu. Fenerbahçe'den garanti olarak 3.9 milyon euro alan, maç başı ücretlerle 1 sezonda 4.3 Milyon euro gelir elde eden Nani şimdi La Liga'da oynamaya hazırlanıyor.

Pereira da olumsuz etkiledi

Bu arada hayat arkadaşının yanı sıra Pereira'nın tutumları da Nani'yi soğuttu. İki portekizli, futbol mantalitesi konusunda fikir ayrılığı yaşıyor. Nani, hocası Pereira’nın kendisine karşı samimi davranmadığını düşünüyor.

Kaynak: DHA

Etiket: Nani, FenerbahçeHaber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


Canlı Maç Merkezi

Canlı Skor