18 Haziran 2018, Pazartesi


> Fenerbahçe > Fenerbahçe ile Mehmet Topal arasındaki fark büyük

Fenerbahçe ile Mehmet Topal arasındaki fark büyük

Fenerbahçe'de sözleşmesi biten Mehmet Topal ile yapılan görüşmelerde ortaya çıkan rakamlarda fark 1 milyon Euro civarında.


09 Haziran 2016 02:28

Fenerbahçe ile Mehmet Topal arasındaki fark büyük

Fenerbahçe'de Gökhan Gönül gibi Mehmet Topal konusunda da büyük bir sıkıntı yaşanıyor... Fenerbahçe, Topal'a 2.6 milyon Euro garanti para artı 10 bin Euro da maç başı önerdi. Bu rakam yüzde 15'lik stopajla 2 milyon 80 bin Euro'ya düşüyor. Yine Topal'ın 4 yılda kazanacağı 10 milyon 400 bin Euro üzerinden 1 milyon Euro'da menajeri Batur Altıparmak'a gideceği için yıllık 250 bin Euro daha düşünce rakam bu kez de 1 milyon 830 bin Euro'ya düşmüş oluyor.

Fenerbahçe ayrıca Topal'a şu anda kazandığı maç başı 10 bin Euro'yu teklif ediyor. Topal 40 maç oynayıp 40'ını da kazanırsa rakam 400 bin Euro'ya geliyor. Toplam rakam ise 2 milyon 230 bin Euro'yu ancak buluyor. Topal'ın istediği de yine Gönül gibi Michal Kadlec'e ödenen 2.3 milyon Euro. Artı kazanılacak maç başına 20 bin Euro. Topal ayrıca yıllık 345 bin Euro'luk stopajını da ödemek istemiyor. 1 milyon Euro'luk menajerlik ücretini de. Bu da Fenerbahçe'ye yıllık 595 bin Euro'luk ekstra külfet getiriyor. Fenerbahçe ile Topal arasındaki farkta yıllık 1 milyon Euro'nun üzerine çıkıyor.

Pereira'dan ilginç Topal kararı

Salih Uçan'ın takıma dönmesiyle orta sahayı Salih-Ozan ve Souza'dan kurmayı planlayan Vitor Pereira'nın, Mehmet Topal için "giderse çok da sorun olmaz" raporu verdi. Geçen sezon takımın başına geldiği dönem kamp süresince tecrübeli oyuncuyu yedek takımla çalıştıran Pereira, ayrıca aynı bölgeye Luka Milovojevic'i de ısrarla istemişti. Pereira'nın kalırsa Topal'ı Türk Milli Takımı'nda olduğu gibi stoperde değerlendirmek amacında olduğunu da yönetim kurulu ile paylaştığı bildirildi.

Kaynak: Fotospor

Etiket: mehmet topal, fenerbahçeHaber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


Canlı Maç Merkezi

Canlı Skor