21 Nisan 2018, Cumartesi


> Basketbol > Fenerbahçe Ekpe Udoh'la da anlaştı

Fenerbahçe Ekpe Udoh'la da anlaştı

Fenerbahçe 2 yıllık sözleşme konusunda Ekpe Udoh ile her konuda anlaştı. Tarafların sözleşmeyi bugün imzalaması bekleniyor.


11 Temmuz 2016 11:29

Fenerbahçe Ekpe Udoh'la da anlaştı

Fenerbahçe 2 yıllık sözleşme konusunda Ekpe Udoh ile her konuda anlaştı. Tarafların sözleşmeyi bugün imzalaması bekleniyor.

İki yıllık sözleşmenin ilk yılının sonunda Udoh'un NBA çıkışı bulunuyor. Udoh ile üzerinde anlaşmaya varılan rakamın Jan Vesely'nin rakamı kadar olduğu belirtildi.

Fenerbahçe de açıkladı

Fenerbahçe Kulübü de yıldız oyuncuyla anlaşıldığını resmen açıkladı.

Fenerbahce.org'dan konuyla ilgili yapılan açıklamada şöyle denildi:

Fenerbahçe Erkek Basketbol Takımımız, 2015-2016 sezonunda formamızı giyen ve gösterdiği performansla Avrupa’nın en değerli uzun oyuncularından biri olarak isminden söz ettiren Ekpe Udoh ile 1+1 yıllık yeni sözleşme imzalanması konusunda anlaşmaya varmıştır.

Ekpe Udoh, Fenerbahçe forması giydiği 2015-2016 sezonunda 27 Euroleague ve 37 Basketbol Süper Ligi maçına çıktı. Ekpe, Euroleague’de yakaladığı 12.6 sayı, 5.1 ribaund ve 2.3 blok ortalamalarıyla Euroleague’in en iyi ikinci beşinde de kendisine yer buldu. Başarılı oyuncu, Basketbol Süper Ligi’nde ise 11.4 sayı, 6.3 ribaund ve 1.5 blok istatistikleriyle dikkat çekti ve lig şampiyonluğunda büyük pay sahibi oldu.

Önümüzdeki sezonda da yine büyük hedefler peşinde koşacak Fenerbahçe Erkek Basketbol Takımımız’ın önemli bir parçası olacak Ekpe Udoh’a sonsuz başarılar dileriz.

FENERBAHÇE SPOR KULÜBÜHaber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


Canlı Maç Merkezi

Canlı Skor