21 Şubat 2019, Perşembe


> Fenerbahçe > Fenerbahçe, Cocu'da sona geldi! Hollandalılar duyurdu...

Fenerbahçe, Cocu'da sona geldi! Hollandalılar duyurdu...

Dün resmi olarak Aykut Kocaman'la yollarını ayıran Fenerbahçe, Phillip Cocu için girişimlerini sürdürüyor.


19 Haziran 2018 16:01

Fenerbahçe, Cocu'da sona geldi! Hollandalılar duyurdu...

Dün resmi olarak Aykut Kocaman'la yollarını ayıran Fenerbahçe, Phillip Cocu için girişimlerini sürdürüyor.

Hollanda'nın Algemeen Dagblad gazetesinin haberine göre Fenerbahçe ile PSV Eindhoven arasındaki görüşmelerde sona yaklaşıldı. İki tarafın bugün ya da yarın son işlemleri halledeceği ve Cocu'nun ay sonuna doğru resmen Fenerbahçe Teknik Direktörü olarak basına tanıtılacağı bildirildi.

Fenerbahçe, PSV ile sözleşmesi devam eden Cocu için Hollanda ekibine bonservis ücreti ödemek zorunda.

Hafta sonu Hollanda basınına konuşan PSV Genel Direktörü Toon Gerbrands, “Eğer Fenerbahçe, sözleşmesi devam eden Cocu’yu takımın başına getirmek istiyorsa bizimle anlaşmak zorunda” ifadelerini kullanmıştı.

Gazete, Cocu'nun PSV'den bir yardımcısını da Fenerbahçe'ye getireceğini yazdı. Bu isim sağ kolu Chris van der Weerden olacak.

PSV ise Cocu'nun yerine eski oyuncusu Mark van Bommel'i düşünüyor. Yardımcılığını ise deneyimli isim Bert van Marwijk'ın üstlenmesi gündemde.

Şu sıralarda Avustralya Milli Takımı ile Dünya Kupası'nda boy gösteren van Marwijk son iddialar için şöyle konuştu: "Cocu'nun ayrılığı ve onun yerine en güçlü adayın Van Bommel olduğu bir sır değil. Bu konu hakkında daha fazla bir şey söylemeyeceğim çünkü şu anda Dünya Kupası'ndayız. "

Şu sıralarda Avustralya Milli Takımı ile Dünya Kupası'nda boy gösteren van Marwijk son iddialar için şöyle konuştu: "Cocu'nun ayrılığı ve onun yerine en güçlü adayın Van Bommel olduğu bir sır değil. Bu konu hakkında daha fazla bir şey söylemeyeceğim çünkü şu anda Dünya Kupası'ndayız. "Haber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın