17 Ocak 2017, Salı
> Fenerbahçe > Fenerbahçe bayrağının yakılmasıyla ilgili gerçekler

Fenerbahçe bayrağının yakılmasıyla ilgili gerçekler

F.Bahçe, UEFA Avrupa Ligi'nde İsviçre'nin Grasshoppers takımını iki maçta 5 gol atıp kalesinde gol yemeden Avrupa'nın dışına attı... fakat maçın önüne geçen İsviçreli holiganların F.Bahçe bayrağı yakması oldu.


27 Ağustos 2016 15:36

Grasshoppers takımının "ultras" isimli holigan grubunun bu tarz eylemlerin içinde olamayacağı bunun ancak "faşist" Chemnitz taraftarlarınca yapılabileceği iddiası ortaya atıldı.

Bayrak yakılması ile ilgili olarak sürpriz bir iddia geldi. İddiaya göre bayrağın yakılması bu maç için Almanya'dan gelen Chemnitz takımının fanatikleri suçlandı. Grasshoppers takımının "ultras" isimli holigan grubunun bu tarz eylemlerin içinde olamayacağı bunun ancak "faşist" Chemnitz taraftarlarınca yapılabileceği iddiası ortaya atıldı.

Almanya'da HooNaRa (Holigan-Nazi-Rasist 'ırkçı') olarak bilinen ve 1990 yılında kurulan Chemnitz'in holiganlarının sadece bu maç için gruplar halinde İsviçre'ye geldiği iddia edildi.

Yakılan bayrağın tribünlere Türkler tarafından gizlice sokulduğu, bunu gören bazı holiganların Türk taraftarları döverek bayrağı aldığı ve yaktığı da gündeme geldi.

Blick gazetesi ise yakılan bayrak için güvenlik eleştirisinde bulundu. Stad güvenliklerinin iki tarafı ayırmayı başaramadığı için bayrak yakılması skandalının yaşandığını yazdı.

Kaynak: Blick / Fotospor


Haber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


EN SON HABERLER
Son dakika Trabzonspor transfer haberleri 17 Oc...