19 Haziran 2018, Salı


> Fenerbahçe > Fenerbahçe 10 numara transferini çoktan bitirdi!

Fenerbahçe 10 numara transferini çoktan bitirdi!

Fenerbahçe'de 10 numara transferi yapıldı. Oscar Romero ile anlaşma sağlayan Fenerbahçe, Ocak ayında bu oyuncuya çubuklu formayı giydirecek.


11 Eylül 2016 09:25

Fenerbahçe 10 numara transferini çoktan bitirdi!

Vitor Pereira'nın "bize 10 numara lazım" sözlerini, "al sana Salih, al sana Alper, al sana Aatıf" diyerek geri çeviren Aziz Yıldırım, Dick Advocaat'ın, "oyun aklı" lazım sözleri üzerine hemen harekete geçti. Saffet Akbaş, Kemalettin Şentürk ve Müjdat Yetkiner'in üzerinde çok durdukları Oscar Romero için teklif yapıldı. Kağıtlar gitti, geldi. İmzalar bile atıldı. Süre yetmediği için Paraguaylı oyuncu şu anda Fenerbahçe forması giymiyor.
Fakat Romero'nun hakları FIFA ve Arjantin ile Türkiye Futbol Federasyonu nezdinde Racing'te olsa da, Paraguaylı oyuncunun hakları "bankaların" gözünde Fenervahçe'de... Fenerbahçe, Ocak ayında Romero için sadece anlaşılan rakam üzerinde bulunan temliğin kaldırılması için talimat verecek. Paranın üzerindeki temlik kalkacak, Racing kulübünün hesabına geçecek. Romero'da "çubukluyu" giymek için İstanbul'a gelecek. Transferin olmaması için tek şart, Fenerbahçe'nin vazgeçmesi... bunun dışında Fenerbahçe yapılan anlaşmalarla Racing'in elinden vazgeçme maddesini almış durumda. Racing'e bu süre içinde Fenerbahçe'nin ödediğinin iki katı rakam bile teklif edilse, Arjantin ekibi bu teklifi Fenerbahçe'nin onayı olmadan kabul edemez.

Oscar Romero için hocasından özel açıklama

Peki kimdir bu Oscar Romero... Arjantinli gazeteci arkadaşımız Nicolas Montala aracılığıyla ulaştığımız Racing'in yardımcı antrenörü Pablo Mansilla'dan Paraguaylı genç oyuncu ile ilgili bilgileri aldık.
Bou'yla beraber takımımızın en iyi ve en değerli oyuncusu... zaten Türkler bizim en iyi takipçimiz. Ocak'ta da, bu kışta (bize göre yaz transferi dönemi) Bou'yu da istemişlerdi. Birileri ona "mago-sihirbaz" diyor ama biz demiyoruz. Biz "tiki-tiki" demeyi tercih ederiz. Bence en önemli yeteneği doğru zamanda ve doğru hızda dripling atabilmesi. En önemlisi ise çevikliği. Takım oyuncusu olmadığına, tembel olduğuna ben katılmıyorum. O bir oyun kurucu, sağa sola koşmasna gerek yok, bizim ondan istediğimizi yerine getiriyor.

Kaynak: Fotospor

Etiket: oscar romero, fenerbahçeHaber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


Canlı Maç Merkezi

Canlı Skor