18 Ocak 2019, Cuma


> Beşiktaş > Fenerbahçe - Beşiktaş derbisinde TFF ne karar verecek?

Fenerbahçe - Beşiktaş derbisinde TFF ne karar verecek?

Kupada yarı final mücadelesi olan Fenerbahçe - Beşiktaş derbisi tatil edilmişti. Olaylı derbiyle ilgili karar bugün açıklanacak.


25 Nisan 2018 01:27

Fenerbahçe - Beşiktaş derbisinde TFF ne karar verecek?

Olaylı Fenerbahçe-Beşiktaş derbisiyle ilgili TFF bugün kararını verecek… ne karar çıkarsa çıksın iki camiada memnun kalmayacak

Bugün toplanacak olan TFF olaylı derbiyle ilgili bugün 13:00’te toplanacak. Bir karara varacak. Ne karar alırsa alsın iki tarafı da memnun edemeyecek…

Türkiye Futbol Federasyonu Disiplin Talimatı'nda yer alan "Güvenlik Nedenile Müsabakaların Tamamlanamaması" başlıklı 19. maddeye göre müsabaka hakeminin, güvenlik gerekçesiyle maçı tatil etmesi durumunda TFF Yönetim Kurulu, ihlali gerçekleştiren takımlardan birinin veya her ikisinin hükmen yenilmesine karar verebilir.

Bu maddeye göre Fenerbahçe'nin hükmen mağlup sayılması ilk seçenek olarak görünüyor. Bu durumda Beşiktaş, otomatik olarak kupada finale yükselen taraf olacak.

Bir diğer seçenek ise, maçın kaldığı yerden aynı skorla devam etmesi olacak. Son ama üzerinde konuşulmayan seçenek ise maçın farklı bir şehirde 0-0’dan başlaması.

Kaynak: Fotospor

Etiket: beşiktaş, fenerbahçeHaber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın