17 Ocak 2019, Perşembe


> Fenerbahçe > Fenerbahçe - Beşiktaş derbisinde kumpas iddiası asılsız çıktı!

Fenerbahçe - Beşiktaş derbisinde kumpas iddiası asılsız çıktı!

Olaylı Fenerbahçe-Beşiktaş derbisiyle ilgili ortaya atılan “kumpas” iddiaları asılsız çıktı…


24 Nisan 2018 00:55

Fenerbahçe - Beşiktaş derbisinde kumpas iddiası asılsız çıktı!

Fenerbahçe - Beşiktaş müsabakası boyunca gerçekleşen yaşanan tüm eylemlerin kamera kayıtları incelendi. Sahaya yabancı madde atan tüm fanatiklerin kimlik bilgileri  tespit edildi. Bununla yetinilmedi bulundukları tribünler, elektronik bilet bilgileri, hangi takım taraftarı oldukları, ikamet kayıtları, bu sezon ve daha önceki sezonlarda gittikteli maçların kayıtları, varsa statlarda çıkardıkları olaylar, maçta oturdukları yer ve saha içine uzaklıkları tek tek araştırıldı.

* Kamera kayıtlarında faillerin birbirleriyle irtibat halinde olduğu herhangi bir görüntüye rastlanamadı.

* Gözaltına alınanların büyük çoğunluğunun maça İstanbul’dan geldiği, Kocaeli, Bursa, Ankara ve yurt dışından da maç için stada gelen ve olaya karışanların olduğu saptandı.

* Sorgulanan faillerin stada metrobüs, vapur ve kendi özel araçlarla geldikleri tespit edildi. Aynı tribünde yer alanların birbirlerini sima olarak tanıdıkları ama herhangi bir telefon kayıtlarının veya birbirleriyle herhangi bir telefon konuşmalarının olmadığı saptandı.

* Sorgulanan bazı fanatiklerin daha önce stada yanıcı ve patlayıcı madde sokmak ve sahaya atmaktan dolayı işlem yapıldığı belirlendi.

Spor Güvenliği Şube ekipleriyle birlikte olayları araştıran Organize Suçlarla Mücadele dairesie, olayların başlaması ve devam etmesinde herhangi bir Organize yapıya rastlayamayıp, münferit ve maçın atmosferiyle yaşanan olaylar olduğuna kanaat getirip soruşturmadan çekildi.

Kaynak: Fotospor

Etiket: fenerbahçe, beşiktaşHaber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 1 Yorum

Bunu soyleyen organize subenin artik hic bir sorusturmasina guvenmem... Pepenin gordugu kirmizi kartta uzulen, ayni giyimli 3 seyirci objektiflere yakalanmisken, bu is organize degil diyorlarsa, organize subeyi birakip, trafik subeyi gecsinler bir zahmet....

senol33 - 11:36 24-04-2018