19 Ocak 2019, Cumartesi


> Beşiktaş > Fenerbahçe - Beşiktaş derbisinde kim ne kadar ceza alacak?

Fenerbahçe - Beşiktaş derbisinde kim ne kadar ceza alacak?

Olaylar nedeniyle ertelenen Fenerbahçe - Beşiktaş derbisinin yankıları devam ediyor.


22 Nisan 2018 00:21

Fenerbahçe - Beşiktaş derbisinde kim ne kadar ceza alacak?

Olaylı derbide çıkan olayların başaktörlerinden Tolga Zengin hazırlanan ek raporla PFDK’ya sevk edildi… siyah-beyazlı ekibin kalecisi TFF Futbol Talimatı’nın 44 numaralı saldırı maddesinden yargılanacak. 5 ila 10 maç arasında ceza alması gündeme geldi.

MADDE 44 – SALDIRI

(1) Saldırının, futbolculara, yöneticilere, görevlilere veya diğer kişilere yönelik olması halinde;

(a) Futbolculara 5 ila 10 müsabakadan men cezası,

Tolga’nın PFDK’ya sevk edilmesi ise F.Bahçe’nin üzerinde durduğu “tahrik var” iddiasının bir anlamda onaylanması olarak yorumlandı. F.Bahçe cephesi ayrıca Tolga’nın 6222’den yargılanması için savcılığa da olay aksettirdi. Bu arada Tolga’nın yumruk attığı güvenlik görevlisi, Beşiktaş kalecisi hakkında savcılığa suç duyurusunda bulundu.

FENERBAHÇE; TOLGA, MUSTAFA VE NECİP İÇİN HAREKETE GEÇTİ

PFDK sevkleri açıkladı… ne Tolga Zengin’in, ne Mustafa Pektemek’in ne de Necip Uysal’ın isimleri listede yer almadı. Yapılan bu sevkler sonrasında F.Bahçe yönetimi, “tek taraflı bir yargılama” olduğu iddiasıyla TFF’ye ateş püskürdü. Sarı-lacivertliler yedek kulübesinin arkasındaki taraftarlarla küfürleşen ve sonrasında körüğün orada bulunan güvenlik görevlisine yumruk atan Tolga’nın görüntülerini TFF’ye ulaştırdı. Gereğinin yapılmasını istedi. Tolga ek raporla PFDK’ya sevkedildi. Yedek kulübesinin arkasındaki taraftarlarla tartışan Mustafa ile Necip ise PFDK’ya verilmedi.

BEŞİKTAŞ; HASAN ALİ, SOLDADO VE JOSEF’İN CEZA ALMASINI İSTİYOR

F.Bahçe’nin Tolga Zengin, Mustafa Pektemek ve Necip Uysal’ın ceza alması için harekete geçmesinden sonra Beşiktaş’tan da karşı hamle gelmişti… siyah-beyazlılar Hasan Ali, Josef ve Roberto Soldado’dan sosyal medya üzerinden yaptıkları açıklamalar için ek raporla PFDK’ya sevk edilmeleri talebinde bulundu. Bu talepe de olumsuz cevap geldi...

Kaynak: Fotospor

Etiket: beşiktaş, fenerbahçeHaber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın