20 Ocak 2019, Pazar


> Beşiktaş > Fenerbahçe - Beşiktaş derbisi kaldığı yerden seyircisiz...

Fenerbahçe - Beşiktaş derbisi kaldığı yerden seyircisiz...

Ziraat Türkiye Kupası yarı finalinde oynanan ve tatil edilen Fenerbahçe - Beşiktaş maçı için sarı lacivertli cepheden kritik bir hamle geldi.


22 Nisan 2018 00:17

Fenerbahçe - Beşiktaş derbisi kaldığı yerden seyircisiz...

Hakem Mete Kalkavan tarafından tatil edilen Fenerbahçe-Beşiktaş maçıyla ilgili sarı-lacivertli cephe önlemini aldı. Şekip Mosturoğlu yönetimindeki sarı-lacivertli ekibin hukuk kurulu “TFF Futbol Müsabaka Talimatı”nda yer alan 19’uncu, 20’nci ve 21’inci maddeleri gereği bir savunma hazırladı.

Fenerbahçe’nin hukuk kurulu özellikle 20’nci maddenin 1’nci bendinde yer alan, “zorlayıcı sebepler dolayısıyla müsabakanın yarıda kalması halinde…” maddesi üzerinde duruyor.

Şenol Güneş’in yaralandığı olay içinse 19’uncu maddenin a bendinde yer alan, “teknik adamlara… fiili eylemde bulunmaları, kavgaya sebebiyet vermeleri ve bu eylemleri dolayısıyla müsabakaya devam edilmesi olanağının kalmaması” maddesi üzerinden bir çalışma yapılıyor. Olayı çıkaranların Tolga Zengin, Mustafa Pektemek olduğu iddia ediliyor. Güneş’e veya Beşiktaşlı herhangi bir futbolcuya fiziki müdahale olmadığı savunuluyor.

Bu iki kural ve madde üzerinden savunma hazırlayan F.Bahçe’nin hukuk kurulu karşılaşmanın kaldığı yerden seyircisiz veya başka bir şehirde 0-0’dan başlaması için tüm gücüyle çalışıyor…

MADDE 19 – GÜVENLİK NEDENİYLE MÜSABAKALARIN TAMAMLANAMAMASI

a) Müsabakanın, kulübün futbolcusu, yöneticisi, teknik adamları ile diğer kişilerin ayrı ayrı veya birlikte hakeme veya rakip takım futbolcu ve mensuplarına fiili eylemde bulunmaları, kavgaya sebebiyet vermeleri ve bu eylemleri dolayısıyla müsabakaya devam edilmesi olanağının kalmaması,

b) Seyircilerin taşkın ve edebe aykırı hareketleri ile birlikte müsabakaya müdahaleleri sonucunda müsabakaya devam edilmesi olanağının kalmaması, TFF Yönetim Kurulu, yaptığı değerlendirmede, müsabakanın tatil kararlarını uygun görmediği takdirde, maçın tekrarlanmasına veya yarıda kaldığı andaki sonucu ile tescil olunmasına karar verebilir.

MADDE 20 – DİĞER NEDENLERLE MÜSABAKANIN TAMAMLANAMAMASI

1) TFF, 19. maddede belirtilen hallerin dışında ortaya çıkan zorlayıcı sebepler dolayısıyla müsabakanın yarıda kalması halinde ise yarıda kalan müsabakanın başka bir günde yarım kaldığı andaki şartlarla tamamlanmasına, yeniden oynanmasına veya müsabakanın yarıda kaldığı andaki sonucu ile tescil edilmesine karar verir.

MADDE 21 – MÜSABAKALARIN GÜVENLİK NEDENİYLE ERTELENMESİ ve YERLERİNİN DEĞİŞTİRİLMESİ

1) TFF Yönetim Kurulu, bu talimatın 19. maddesinde öngörülen hallerde, olaylara ve fiillere sebebiyet veren kulüplerin, kendi ili dahilinde yapacakları müsabakaların başka bir ilde oynatılmasına ve olayların meydana geldiği futbol sahalarının geçici bir süreyle müsabakalara kapatılmasına veya müsabakaların seyircisiz oynatılmasına tedbiren karar verebilir.

Kaynak: Fotospor

Etiket: fenerbahçe, beşiktaşHaber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın