27 Mayıs 2018, Pazar


> Diğer Sporlar > 'Federasyonumuzda sporcularımızın örnek alacağı idoller var'

'Federasyonumuzda sporcularımızın örnek alacağı idoller var'

Türkiye Halter Federasyonu Başkanı Taşpınar: "Bizim federasyonumuzda sporcularımızın örnek alacağı idoller var. Birçok branşta bırakın olimpiyat şampiyonları, dünya şampiyonu bile yok"


29 Nisan 2016 18:44

'Federasyonumuzda sporcularımızın örnek alacağı idoller var'

Türkiye Halter Federasyonu Başkanı Tamer Taşpınar, halter yapan sporcuların örnek alacağı idollerin olduğunu belirterek, "Birçok branşta bırakın olimpiyat şampiyonları, dünya şampiyonu bile yok." dedi.

Taşpınar, 100. Yıl Spor Salonu'nda gerçekleştirilen Gençler Kulüpler Türkiye Halter Şampiyonası'nın açılışında yaptığı konuşmada, halterin bir dönem olimpiyatta 3 altın madalya alınacak kadar başarılı bir branş olduğunu anımsattı.

Birçok spor branşında olduğu gibi bu ilerlemenin devam ettirilemediğini ifade eden Taşpınar, halteri yeni dönemde belli bir noktaya kadar getirebildiklerini dile getirdi.

Taşpınar, daha önce 32 ilde halter sporu yapılırken, bunu 57'ye yükselttiklerini vurgulayarak, "Bir yıl içerisinde 30'dan fazla antrenöre görev verme fırsatı bulduk. Yeni açtığımız tüm yerlerde sporculara malzemelerini verdik. Gençlerimizin çok çalışması lazım. Bizim federasyonumuzda sporcularımızın örnek alacağı idoller var. Birçok branşta bırakın olimpiyat şampiyonları, dünya şampiyonu bile yok. Bizde çok var." diye konuştu.

Konya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ömer Ersöz de şampiyonanın 39 ilden, 58 kulüp ve 438 sporcuyla başladığını hatırlattı.

Etiket: HalterHaber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


Canlı Maç Merkezi

Canlı Skor