21 Mayıs 2018, Pazartesi


> Fenerbahçe > F.Bahçe-Monaco maçının stadı!

F.Bahçe-Monaco maçının stadı!

Monaco'nun, 26 Temmuz'da oynanacak maç için Türkiye'ye gelmeyi reddetmesi üzerine F.Bahçe, UEFA'nın istediği stat olarak Köln'deki RheinEnergi'yi bildirdi.


17 Temmuz 2016 17:07

F.Bahçe-Monaco maçının stadı!

Monaco'nun yaptığı, "Türkiye'de güvenlik açığı var. Karşılaşmayı tarafsız sahada oynamak istiyoruz" çağrısı üzerine UEFA'da bu sabah olağanüstü bir toplantı yapıldı.

F.Bahçe ve Monacolu yöneticiler UEFA'nın İsviçre'deki merkezinde bir araya geldi. Bu görüşmeye Türkiye Devleti adına katılan yetkililer, hükümetin verdiği güvenceyi UEFA'ya iletti. Darbenin engellendiğini, şu anda korkulacak bir durum olmadığını ve maçın oynanması için herhangi bir aksi durumun olmadığı bilgisini paylaştılar.

Monacolu yöneticiler ise Rusya, ABD ve İngiltere dahil pek çok ülkenin Türkiye'ye uçuşlarını kapattığını maç için sadece 9 gün kaldığını ve futbolcuların pek çoğunun Türkiye'ye gitmek istemediğini savunarak karşılaşmanın farklı bir sahaya alınması talebinde bulundu.

UEFA ise kararını vermemesine rağmen F.Bahçe'den "tarafsız" saha seçimi talebinde bulundu. Sarı-lacivertliler karşılaşmanın İstanbul'da oynanması için ısrarcı olsa da UEFA'nın isteğine karşılık maçın Almanya'nın Köln kentindeki "RheinEnergie Stadı"nda oynanması ile ilgili görüş bildirildi.

F.Bahçe ayrıca karşı bir atak yaparak, Nice'deki ve Eiffel Kulesi'nde çıkan olayları gündeme getirdi. Fransa'nın da futbol maçı oynamak için elverişli olmadığını aktardı. İlk maçın tarafsız sahada oynanması durumunda, rövanşın da benzer şekilde tarafsız sahada oynanmasını talep etti.

UEFA; bir veya iki gün içinde karar vereceğini iki tarafa da iletti.

G.SARAY, MONACO'YU KÖLN'DE DEVİRMİŞTİ

F.Bahçe'nin, UEFA'nın talebiyle adını verdiği RheinEnergi stadının ilginç bir özelliği var.

1989 yılında Neuchatel maçında çıkan olaylar sebebiyle UEFA, G.Saray'ın Monaco ile oynayacağı çeyrek final ikinci maçının Köln'de oynanmasını kabul etmişti.

Köln'de 55 bin Türk taraftarıyla coşan G.Saray, Monaco'yu Prekazi'nin golüyle devirmiş ve yarı finale yükselmişti.

Kaynak: Fotospor

Etiket: Fenerbahça, monaco, stad,Haber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


Canlı Maç Merkezi

Canlı Skor