18 Haziran 2018, Pazartesi


> Galatasaray > Fatih Terim'in istediği iki golcü

Fatih Terim'in istediği iki golcü

Galatasaray'da Giuseppe Rossi ve Youssef El Arabi isimlerinin ortaya çıkmasında Fatih Terim'in etkili olduğu ortaya çıktı.


31 Mayıs 2016 00:31

Fatih Terim'in istediği iki golcü

Galatasaray'ın transfer etmek istediği Giuseppe Rossi ve Youssef El Arabi isimleri şaşkınlık yaratmıştı. Çünkü asıl mevkisi forvet olmayan, boyları kısa olan ve en büyük özellikleri forvet arkasına koşlar yapmak olan İtalyan ve Faslı oyuncuların sarı-kırmızıların aradığı forvet olmadığı iddia edilmişti.

Fakat Terim ismi ortaya atılınca El Arabi ve Rossi tercihlerinin de nedeni ortaya çıktı. Terim'in sisteminde forvet arkasına yapılacak koşuların çok önemli olduğu, Burak Yılmaz tarzı bir forvet olan El Arabi ve Rossi'nin Selçuk İnan'ın Terim'in ilk döneminde olduğu gibi yeniden 10 numara pozisyonuna döneceği ortamda Faslı ve İtalyan oyuncunun oyunun kilidi olacağı bildirildi. Hem de maliyetleri nedeniyle El Arabi ve Rossi'nin ideal isimler olacağı bildirildi.

''Galatasaray'a kapımız açık''

Öte yandan Galatasaray'ın transfer listesindeki Rossi'nin menajeri Andrea Pastorello, oyuncunun kaderine Fiorentina Sportif Direktörü Corvino ile beraber karar vereceklerini söyledi. Lazio ile Sampdoria iddiaları için dedikodu olduğunu belirten Pastorello, Galatasaray dahil her takıma kapılarının açık olduğunu belirtti.

Kaynak: Fotospor

Etiket: Giuseppe Rossi, Youssef El ArabiHaber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


Canlı Maç Merkezi

Canlı Skor