18 Haziran 2018, Pazartesi


> Milli Takım > Fatih Terim: İster alırım ister almam!

Fatih Terim: İster alırım ister almam!

Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, Dünya Kupası Grup elemelerinde karşılaşacağımız Ukrayna maçı öncesinde basın toplantısı düzenledi.


05 Ekim 2016 17:23

Fatih Terim: İster alırım ister almam!

Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim ve milli futbolcularımızdan Mehmet Topal, Dünya Kupası Grup elemelerinde karşılaşacağımız Ukrayna maçı öncesinde basın toplantısı düzenledi.

Mehmet Topal'ın açıklamaları şu şekilde:

İki önemli karşılaşmaya çıkacağız ve mutlaka 3'er puan almak istiyoruz. Benim hangi pozisyonda oynadığım önemli değil. Hocamız bizim için hangi görevi uygun görüyorsa biz de futbolcular olarak o görevi yerine getirmek zorundayız.

Ancak son zamanlarda kadro tercihlerinin konuşulması bizi oldukça sıkıntıya sokuyor. Böyle önemli maçlar öncesinde bu tip konular genç arkadaşlarımızı olumsuz etkiliyor.

Fatih Terim'in açıklamaları:

Gönül ister ki burada taktik teknik meselesi konuşalım ancak ne yazık ki başka konularla ilgilenmek zorunda kalıyoruz. Bunun öncesinde birkaç bir şey söyleyelim ondan sonra sorularınızı sorarsınız.

Türkiye Futbol Direktörülüğü kavramının ne olduğuna ilişkin sanırım bir kafa karışıklığı var. Burada fazla detay vermeye gerek yok ancak net anlaşılması için başka bir program yaptık. Önümüzdeki maçlar sonrası futbol federasyonunun kendi sayfasından Türkiye Futybol Direktörlüğü faaliyet raporunu yayınlayacağız. Böylece kafanızda oluşan soru işaretlerini kaldıracağız. Sizlerin maçtan maça gördüğünüz benim ve arkadaşılarımın akademik çalışmalarını böylece rahat bir şekilde göreceksiniz. Türk futbolunun gelişimi ve marka değerinin artması için fikri olan kim varsa bizzat herkese kapım açıktır.

"Ağzıma geleni söylememi istiyorlar"

"Buradaki emekçiler şu an söylediklerime alınmasınlar. Milli maç öncesi servis edilen, duyumla, yalanla ağzıma geleni söylememi istiyorsunuz. Ama beklentileri karşılayamayacağım. Planların bir parçası olmayacağım ve görevimin gerektirdiği gibi sağduyu ve sakinliği sürdürmeye çalışacağım. Son zamanlarda milli takım kadrosuna aldığım, almadığım oyuncularla ilgili haksızca ve karalayıcı ifadelerden üzüntü duydum. Ortaya atılan çirkin ithamlarla tek tek mücadele edeceğimden hiç şüpheniz olmasın. Ben gerekeni kendi açımdan söylemişken meselenin şahsi olmadığını dile getirmiştim. Bedelini ödemeyi göze almıştım. Sağduyu ve aklı selimden uzak karşıma çıkanlara, beni planlarının önünde görenlere, kendimi ve oyuncularımı yedirmem. Kadroya aldığım ya da almadığım oyuncularımın hakkını yedirmem."

"Kişisel değil"

"Bu sürecin sadece kişisel olmadığını, teknik adam kararı olduğunu, önümüzdeki günlerde daha net göreceğimizi düşünüyorum. Oyuncularım yapacakları mücadeleyle hem stat hem de ekran karşısındaki seyircilere milli duyguyu aktaracaktır. Sizin benden beklentiniz olduğunu gibi benim de sizden beklentilerim oluyor. Eleştirisini arkasında duranlar, tercih ve kararlarıma katılmasa da, kalbini kırdıklarımın başımın üstünde yeri var."

"Onları korumak görevim"

Kadroda olmayan oyuncularla ilgili soru almayacağım. Anlayış göstereceğinizi biliyorum. Mehmet Topal'ın dediği gibi bu olaylardan yalnızca genç arkadaşlarımız değil takımın tamamı  etkileniyor. Onları korumak benim görevim. Yarın sahaya onlar çıkacak, onlara bu haksızlığı yapmak istemem ve bu durumdan korumak isterim.

''Kulüp takımlarının başarısı önemli"

Avrupa'da takımlarımız ne kadar başarılı olursa milli takıma yansıması da olumlu olur. Ukrayna'da dikkat edilmesi gereken oyuncular var. Oyuncularımız da bu konuda özen gösterecektir.

Emre Mor açıklaması

Emre Mor, son 3 ayda literatürümüze giren, gönlümüze giren, beynimizi meşgul eden çok yetenekli bir oyuncu. Kazandıranlara çok teşekkür ederim. Çok doğru bir yere transfer oldu. Süre almasına da çok seviniyorum. Doğru oynamayı da öğrenirse olağanüstü yetenekleriyle çok güzel işler yapacak. Süre alması önemli. Emre'nin oyunu özellikle son bölgede kompakt olarak oynayabilirse çok daha verimli olacaktır. Hırvatistan maçında iyi olabilir ama biz çok daha iyisini bekliyoruz. Emre her geçen gün Türk Milli takımı için önemli bir silah olmaya başladı. Sonuç olarak 19 yaşındaki bir gençten bahsediyoruz. Sabırlı olmalıyız. Danimarka'da oynarken, birdenbire Türk Milli takımı, ardından Dortmund... Bazen hatalar yapacaktır. Olağanüstü bir yetenek olduğunda hiçbir şüphe yok. Allah zeval vermesin.

"İster alırım ister almam"

Kimseyle şahsi meselem olmaz. Prim meselesi değil dedim getirdiniz prim meselesi diye önüme koydunuz. Değil... Caner'in Hasan Ali'nin sakatlığından sonrası alınmasıyla ilgili Caner'le konuştum. Hasan Ali olsa almayabilirdim de.  Oyuncuları ister alırım, ister almam. Benim kararım ve tasarrufum...

Kaynak: Fotospor

Etiket: fatih terim, arda turan,Haber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


Canlı Maç Merkezi

Canlı Skor