19 Ocak 2019, Cumartesi


> Galatasaray > Fatih Terim, Dursun Özbek'in birinci tercihi değildi

Fatih Terim, Dursun Özbek'in birinci tercihi değildi

Galatasaray'da Fatih Terim'i göreve getiren eski başkan Durusn Özbek'in aklındaki ilk ismin başarılı teknik adam olmadığı öğrenildi.


22 Mayıs 2018 01:15

Fatih Terim, Dursun Özbek'in birinci tercihi değildi

Mustafa Cengiz, Dursun Özbek’in; Abdürrahim Albayrak ve Ali Dürüst’e yaptığını yapmadı… şampiyonlukta payı bulunan Özbek’i kutlamalara davet etti. Özbek ise sosyal medyada çığ gibi büyüyen, “Özbek podyuma çıktığında yuhalıyoruz” mesajları yüzünden kutlamalara katılmayı reddetti. Yuhalanmayı bekleyen Özbek'in “neden katılmadığını” soranlara, "sahne onların" demekle yetinmesi de dikkat çekti.

Fatih Terim, Dursun Özbek'in birinci tercihi değildi

Dursun Özbek her fırsatta takımı kendisinin kurduğunu ve Fatih Terim’i iddia ede dursun tecrübeli teknik adamın Galatasaray’ın başına gelmesiyle ilgili sürpriz gerçek ortaya çıktı… sezon başında kendisi boştayken Dursun Özbek’in Mircea Lucescu’ya “futbol aklı” olmayı teklif etmesi nedeniyle kırgındı.

Terim de aslında Özbek’in birinci tercihi değildi. Tudor’u gönderdiği dönemde Özbek, önce bir Alman sonra da bir Fransız iki teknik adamla görüştü. İki teknik adam hayır deyince Terim, Özbek’e mesaj gönderdi.

Çünkü o dönemde pek çok Galatasaraylı dostu Terim’e, “hocam bu sezonu kaybedemeyiz. Allah aşkına elini taşın altına sok” diye mesaj gönderiyordu. Terim ise “ben buradayım. Teklif gelmeden ‘ben geliyorum mu?’ diyeyim” diyerek tepki verdi. Tam da bu dönemde ortak dostlar Özbek’e, “hoca hazır” deyince, eski başkan istemeyerek de olsa hocanın kapısına gitti. “Seni takımın başında istiyoruz” demek zorunda kaldı.

Özbek sezon başında, ''Terim'in kaprisleriyle uğraşamayız''

Özbek’le Fatih Terim ilk kez geçen yıl Nisan ayında Beyoğlu Buluşmaları’nda bir araya gelmişti. O dönemde Terim, Özbek’e samimi davranırken, Igor Tudor’a sahip çıkmasını tavsiye etmişti. Sezon başında ise Terim boşta olmasına, işler de kötü gitmesine rağmen Terim, Özbek’in aklına gelmedi. Hatta Özbek ve kurmayları Terim’e teklif götürmek yerine Lucescu’nun ayağına kadar gitti. O dönemde Özbek’in Terim’i takımın başına getirmek isteyenlere, “onun kaprisleriyle uğraşamayız” dediği bile iddia edilmişti.

Kaynak: Fotospor

Etiket: dursun özbek, galatasarayHaber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın