26 Nisan 2018, Perşembe


> Fenerbahçe > Fatih Tekke: Dick Advocaat, Fenerbahçe için doğru tercih

Fatih Tekke: Dick Advocaat, Fenerbahçe için doğru tercih

Dick Advocaat ile birlikte Zenit'te 3 yıl çalışan eski milli futbolcu Fatih Tekke, “Advocaat hayatımda iz bırakan çok kişilikli, karakterli ve insan yönetmesini iyi bilen bir isimdir” dedi


15 Ağustos 2016 16:55

Fatih Tekke: Dick Advocaat, Fenerbahçe için doğru tercih

Deneyimli teknik adamın Fenerbahçe ile anlaşmasının ardından Hollandalı hocayla 3 yıl boyunca Zenit'te çalışan ve Avrupa Şampiyonluğu'na ulaşan Fatih Tekke, Advocaat'ı anlattı.

'Karakterli bir adamdır'
Fatih Tekke, “Dick Advocaat ile 3 yıl çalıştım. Benim hayatımda iz bırakan bir isimdir. Dick Advocaat'ın teknik ve taktik bilgisini anlatmama gerek yok. Çok şahsiyetli ve mütevazi bir isimdir. Futbolcu yönetme kabiliyeti çok yüksektir. Hoca karakter olarak çok sevilecek bir isimdir” dedi.

"Hücumu sever, oyuncularla sorun yaşamaz"
Fatih Tekke, “Zenit'te o dönem çok iyi bir kadro vardı. Eğer kadro hücum futboluna uygunsa mutlaka bunu oynar. Türkiye'de hocalık yapmak zordur. Uyum sorununu kısa sürede atlatırsa fark yaratacaktır” diye konuştu.

Tekke son olarak şunları söyledi: “Dick Advocaat'ın en belirgin özelliklerinden biri deoyuncu yönetme şeklidir. Yıldızlarla ya da diğerleriyle sorun yaşamaz. Anlık gerginliklere takılı kalmaz. Son bir yıldır görüşmüyorum. Buraya gelecek olmasından ötürü mutlu oldum.

Etiket: Dick Advocaat, fenerbahçe, fatih tekkeHaber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


Canlı Maç Merkezi

Canlı Skor