18 Aralık 2018, Salı


> Galatasaray > Faruk Süren: ‘Yasak gelir ve şampiyon olur’

Faruk Süren: ‘Yasak gelir ve şampiyon olur’

Aslan’ın büyük başarılarında başkanlık koltuğunda oturan Faruk Süren, “Borçlar sebebiyle Galatasaray’a transfer yasağı gelebilir. Ancak ortada iyi bir takım var ve bu takım şampiyon olur” diye konuştu.


05 Mart 2018 09:50

Faruk Süren: ‘Yasak gelir ve şampiyon olur’

Galatasaray’ın, UEFA Kupası’nı aldığı ve 5 yıllık süreçte 14 kupa kazandığı muhteşem yıllarda kulübün başkanlığını yapan Faruk Süren, A Spor’un sorularını yanıtladı. Süren’in konuşmasından öne çıkanlar ise şunlardı: “Kulübe transfer yasağı gelebilir, ancak Galatasaray’ın iyi bir takımı var. Belki altyapıdan gelen de olur, Fatih Terim bu durumu idare eder. Bu takım şampiyon olur. Ne yazık ki UEFA Kupası şampiyonluğunu değerlendiremedik. Değerlendirme iki şekilde olmalıydı, ürün ve marka satarak. Asya ve Avrupa, Arsenal gibi bir takıma karşı Galasaray’ın UEFA Kupası’nı alması sonrası heyecanlanmıştı. 1-2 milyar TL arasında banka borcumuz var.”

‘Bir adım ileri gidemedik’

“Mustafa Cengiz’in durumu iyi tespit etmesi gerekiyor. Dursun Özbek zamanında Galatasaray toplumu bu bilgiyi alamıyordu. Özbek’in bir kez daha seçime girmesi kendi iradesidir ama tavsiye etmem. UEFA ile uzlaşma anlaşması yapıyor. 30 milyon Euro’dan fazla zarar etmeyeceğim diyor, 120 milyon Euro zarar ediyor. Benim görüşüme göre bir adım ileri gitmedik, uluslararası başarımız yok. Ben varken 4 yıl şampiyon olduk. Uluslararası başarıya gidebilmek için çekirdeğin değişmemesi lazım.

'Sürekli hoca değiştirilmez'

“İgor Tudor baştan yanlıştı, sürekli teknik direktör değiştirmek yanlış. Altyapı hocası bile takımın başına getirildi bu süreçte. Mancini sürecini başkan doğru sürdüremedi. Hocayı getireyim al sana takım ama sonra onu orada bırakayım demekle olmuyor.”

‘Form turarsa Arda dönebilir’

“Arda’nın Galatasaray’a gelmesini isterdim. Evet şu an formsuz, bizim bıraktığımız Arda değil ancak yetenekleri muhakkak var. Eğer tekrar form tutarsa Galatasaray’a dönebilir. Galatasaraylılar, Başakşehir’e teşekkür etmeli tekrar Arda’yı oynattıkları ve form tutmasına yardımcı oldukları için.”Haber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayınCanlı Skor