20 Mayıs 2018, Pazar


> Beşiktaş > 'Eto'o'nun transferine onay vermemiz mümkün değil'

'Eto'o'nun transferine onay vermemiz mümkün değil'

Antalyaspor Kulübü Başkanı Ali Şafak Öztürk, Eto'o transferini NTV Spor'a anlattı.


28 Temmuz 2016 23:30

'Eto'o'nun transferine onay vermemiz mümkün değil'

Antalyaspor Başkanı Ali Şafak Öztürk, NTV Spor canlı yayınına bağlanarak Samuel Eto'o transferiyle ilgili yaşananları anlattı.

Beşiktaş'ın oyuncuyla görüşmeden önce kendilerine teklif yapması gerektiğini vurgulayan Öztürk, olası bir teklifi de kabul etmeyi düşünmediklerini söyledi.

Samuel Eto'o'nun kendileri için çok önemli bir oyuncu olduğunu söyleyen başkan Öztürk'ün sözleri şöyle; "Aynı zamanda takımın lideri ve kaptanıdır. Bize Beşiktaş'tan gelmiş bir teklif yok. Bu söylentiler bizi rahatsız ediyor. Biz Antalyaspor'uz. Bizim böyle dedikodularla ilişkimiz yok. İlk başta bize teklifin gelmesi lazım. Etik olan budur. Beşiktaş ve büyük kulüplerden beklentimiz budur. Bunu görmezsek karşı reaksiyon gösteririz. Bizim düşüncemiz Samuel Eto'onun ne kadar önemli bir oyuncu olduğunu her zaman söylüyoruz. Kesinlikle transferi gündemimizde değildir. Dedikodular bu kadar yoğunlaştıysa, eğer kulübün izni olmadan oyuncu ile görüşüldüyse bizim bu transfere onay vermemiz mümkün değildir Görüşme talebi gelmedi zaten gündemimizde değildir. Olması gereken bir futbolcu ile ilgileniliyorsa bir teklif yapılır, ön görüşme istenir.

Beşiktaş kulübü ile bir görüşme olduysa anlaşma olduysa bizim haberimiz olmadan bu olduysa transfere izin vermeyiz. Etik dışıdır. Biz Antalyaspor'uz. Kendi gücümüz vardır. Burada hedeflerimiz doğrultusunda biz Eto'o'yu takımda tutmak isteriz zaten. Samuel Eto'o gelse de, menajeri de gelse de başka şekilde de olsa biz transfer etmek isteyen kulüple muhatap olmak isteriz. Bunun dışındaki yollar kesinlikle yanlıştır. Eto'o için belirlediğimiz bir rakam yoktur. Hem saha içi hem de saha dışı değeri olan bir oyuncudur. Ama maalesef bu yaşananlar hoş değil. Eğer böyle birşey varsa teklif kulübe gelir. Bu süreçten sonra Beşiktaş'tan teklif gelse de değerlendirme tarafında değiliz. Medyadan takip ediyoruz. Gerekirse yasal yollara başvururuz. Böyle birşey etik değil. Yakıştıramıyorum böylesin bir büyük kulübe. İşin ciddiyeni daha fazla araştırıp aksiyon alacağız."

Antalyaspor'dan açıklama!

Antalyaspor kulübü de resmi Internet sitesi aracılığıyla bir açıklama yayımladı.

"Sözleşmeli futbolcumuz Samuel Eto’o ile ilgili giderek artan transfer haberleri Antalyaspor Kulübü olarak bizleri üzmektedir. Haberler Kulübümüze zarar verecek boyutlara ulaşmıştır.

Söz konusu haberlerde bahsi geçen spor kulübü Ülkemizin Güzide bir kulübüdür ve bu denli etik değerlerden uzak olayların içinde olmadıkları yönünde açıklama yapmamaktadırlar. Sükut ikrardan gelir sözünün bu olay için geçerli olmadığını düşünmek istiyoruz.

Ve diyoruz ki

Yönetimimiz, Futbolcumuz Samuel Eto’o’nun transferi ile ilgili herhangi bir kulüp yetkilisi ile görüşmemiştir.

An itibaryla Eto’o’nun bir başka kulübe satışı Yönetimimizin gündeminde değildir.

Antalyaspor’un menfaatleri daha farklı bir karar almayı gerektirmez ise Eto’o iki yıl daha Antalyaspor forması altında futbol oynayacaktır.

Yönetimimiz, Antalyaspor’un menfaatlerini herkese karşı sonuna kadar savunma kararındadır.

Kulübümüzün bilgisi ve onayı olmadan görüşme yapıldığının tespiti halinde Antalyaspor’un menfaatleri ne gerektiriyorsa Yönetimimiz derhal aksiyon alacak gerekli mercilere şikayet hakkını kullanacaktır.

Kamuoyunun bilgisine sunulur."

Etiket: Antalyaspor, Eto'o, Ali Şafak ÖztürkHaber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


Canlı Maç Merkezi

Canlı Skor