20 Nisan 2018, Cuma

> Özcan Oal > Eto'o ve Gomez hakemlik müessesesini rezil ettiler
Özcan Oal

Eto'o ve Gomez hakemlik müessesesini rezil ettiler

19 Nisan 2016 11:36

Ey MHK'nın hakem atama sorumluları. Siz hala Halis Özkahya, hala Yaşar Kemal Uğurlu, Hala Serkan Tokat, Hala Ali Palabıyık ile yola devam ederseniz bu işin içinde bir İŞ! var dedirtirsiniz.


Kafasında binbir TİLKİ dolaştığını yazdığımız Halis Özkahya'nız Avrupa'da ne maçı idare etmiş? Göğsünde FİFA kokartı taşıyor! Ha keza Ali Palabıyık da FİFA kokartlı! Yönettikleri maçlardaki kararları herzaman tartışılıyor. Yaşar Kemal Uğurlu kardeşimiz Ankara'dan bir destek bulmuş HAKEM yapılmaya uğraşılıyor. Daha öncede belirtmiştim bu arkadaştan hakem olmaz. Ha keza Serkan Tokat Alah Fizik ve kondisyon vermiş ama hakemlik nosyonu yetersiz. Sağa sola koşup duruyor. Talat Tokat Hocamızın neyi olur bilmem ama Kendisindeki yetenek ve ustalıktan hiç bir şey kapmamış. Bu sezon takımlarımızıda hatalara öyle alıştırdılarki; kimseden çıt çıkmıyor. Halbuki kaderlerini Hakemler tayin ediyor. Yılın Hakem kurbanı takımlarımızı bir hatırlayalım: Trabzonspor, Kasımpaşa, Eskişehir, Akhisar, Gaziantep, Mersin İdmanyurdu, Sivasspor, Galatasaray.

Fazla ileri gitmeyelim. Sadece MHK başkanının ANTALYALI, Etap Başkanının ANKARALI olduklarını ve hakemlik devirlerinde hangi takımlara ne cins hatalar! yaptıklarını hatırlayalım.

DA-VİNCİ'nin şifresini çözersiniz. Buna birde işin siyasetini katarsanız hakikatleri çok iyi anlarsınız. Türkiye'de siyasi yandaşlığına bakılıp da maç verilen ve klasman düşürülen hakemlerin varolduğu söyleniyor. Gerisini siz düşünün hakemlik müessesesi ne hale gelmiş. ETO'O neden elle gol atmasın. Gomez neden dandik penaltı yaptırmasın? Burası Türkiye aldatan kazanıyor! Bu hafta hakemlik adına çok utanç vericiydi. Hatalı maç yöneten arkadaşlara bu haftada maç verin de görelim bakalım maçanızı HODRİ MEYDAN.

Hakem Performanslarına geçersek:

Ç.RİZE-OSMANLI--Hüseyin Göçek
Maaşallahı var. Her hafta biribirinden önemli maçları harika yönetiyor. Rize yenilerek ateş hattına girdi ama hakemi maçtan sonra tebrik etti. Bizde kutluyoruz.

Eskişehirspor-T.Konya--Ali Palabıyık
Bu kardeşimiz futbolu bilmediği için kararlarında büyük yanlışlar yapıyor. Her hafta yazıyoruz. Demek ki hakem değil. Eskişehir'i perişan etti.

Antalyaspor-Galatasaray--Yaşar Kemal Uğurlu
Şansal Büyüka pierolar vasıtasıyla ofsaytlerde hakemi haklı çıkarmaya çalıştı ama sahada piero yok hakem var. Eto'' nun koluyla düzettip attığı gol maçın kırılma noktasıydı. Baştan sona rezalet bir hakem yöneimi vardı sahada. Elle atılan golü Özgüç Türkkap gibi bir ustanın tespit edememesi çok büyük bir hataydı. Bir de not vereyim. 6.4 iyi mi?

SİVASSPOR-BJK--Halis Özkahya
Çiftliğim olsa Kahyalık bile yaptıramayacağım Halis Özkahya'yı şampiyon olan ve düşme potasında olan maça tayin eden MHK bu işlerin sorumlusudur. Sen olan penaltıyı verme olmayan petaltıya düdük çal. Bakalım mükafatı ne olacak? Rezalet bir yönetim gösterdi. NOT.6.5 iyi mi?

Başakşehir-G.Antep-İlker Meral
Sakatlıktan yeni çıkmış. Geçmiş olsun. Kolay maçı hatasız yönetti. Tebrikler.

Kasımpaşa-Kayserispor--Cüneyt Çakır
Önemli maçta çok koştu ve hata yapmamaya gayret gösterdi. Başarılı bir maç yönetti. Tebrikler.

BURSA-AKHİSAR.BEL--Serkan Tokat
Sahada şaşkın şaşkın dolaşıp durdu. Verdiği kararlara kendiside inanmadı. Çok kötüydü. Not:6.6 iyi mi?

Fenerbahçe-M.İdmanyurdu--Serkan Çınar
Haftanın en başarılı ismiydi. Sakin ve kendinden emin bir hakem portresi çizdi. Kararları doğruydu. Her pozisyonun yakınındaydı. Haftanın hakemini kutlarız.

G.Birliği-Trabzon--METE KALKAVAN
Haftanın başarılı yönetim gösteren hakemlerinden biri de oydu.Gerçi maç kolaydı ama hatasız kararlarla maçı güzelleştirdi. Tebrikler.