21 Haziran 2018, Perşembe


> Antalyaspor > 'Eto'o konusunda devreye girdim'

'Eto'o konusunda devreye girdim'

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Samuel Eto'o'nun Antalyaspor'a transferinde devreye girdiğini açıkladı.


11 Mayıs 2016 16:27

'Eto'o konusunda devreye girdim'

Dışişleri bakanlarının katılımıyla Fransa’da gerçekleşen toplantıya katılan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, bakanlığa ait özel uçakla Paris’e giderken AB Medya Yönetim Kurulu Başkanı, Hürses Gazetesi Başyazarı Ayla Çekiç, Antalya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mevlüt Yeni ve Türkiye Gazeteciler Federasyonu Başkan Vekili, Alanya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mehmet Ali Dim’in spor gündemine dair sorularını yanıtladı.

ÇAVUŞOĞLU’DAN TELEFON

Bu sezon attığı goller ve yaptığı asistler ile Antalyasporr’u üst basamaklara tırmandıran Samuel Eto’o’nun Antalyaspor’a transferinde Bakan Çavuşoğlu’nun etkisinin olduğu ortaya çıktı. Kamerunlu dünyaca ünlü yıldız futbolcu Eto’o, İtalya’da Antalyaspor Başkanı Gültekin Gencer ve yönetim kurulu ile temas halindeyken, transferden vazgeçtiği, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun da Eto’o’yu telefonla arayarak ikna ettiği belirtildi.

ETO’O KONUSUNDA DEVREYE GİRDİM

Samuel Eto’o transferine değinen Bakan Çavuşoğlu, “Antalyaspor geçtiğimiz sezon ‘Samuel Eto’o’yu almaya gidiyoruz’ dedi ve kendilerine destek verdik. Eto’o İtalya’da, Antalyaspor’a  gelmekten vazgeçti, ben devreye girdim ve Eto’o’ya telefon açarak ‘Ben Dışişleri Bakanıyım, senin garantörün benim’ dedim ve Eto’o, Antalya’ya geldi. Şimdi Eto’o bana ‘baba’ der. Ama hiçbir kulübün iç işine karışmadım. Kulüplerin içine siyaset sokmadık. Eto’o örneğinde olduğu gibi, müdahil oldum ama içişlerine asla karışmadan, siyaset sokmadan müdahil oldum. Mesela Emre Akbabayı Alanyaspor’a gelmeye devre arasında ben ikna ettim. Devreye girdik ve Emre’yi Alanya’ya tekrar getirdik” dedi.

Kaynak: Antalyasporum

Etiket: Antalyaspor, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Eto'oHaber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


Canlı Maç Merkezi

Canlı Skor