22 Nisan 2018, Pazar

> Ufuk Er > Eto'o 30 gol atar!
Ufuk Er

Eto'o 30 gol atar!

31 Temmuz 2016 12:47

Liglerin başlamasına sayılı günler kala artık bir iki kelam da transferlerle alakalı yazalım.


Başlığımızda ki iddia tamamen benim fikrimdir ve bu transfer gerçekleşirse bu düşüncemi hep birlikte göreceğiz ve yaşayacağız. Şampiyon Beşiktaş Eto'o transferini bitirirse Şenol hocanın tüm forvetlerinin gol kralı olduğu bu ligde en az 30 gollü kral göreceğimizi düşünüyorum. Doğal olarak da siyah beyazlılar için aranan forvetin Eto'o'nun ta kendisi olduğu kanaatindeyim.

Galatasaray için ise, geçen sezon bir çok maçını çıplak gözle stattan canlı seyretme imkanı bulduğum Eren Derdiyok deyim yerindeyse ilaç gibi bir transfer olur. Hava hakimiyeti, sırtı dönük oynama özelliği ve gol vuruşu becerisiyle sarı kırmızılılara yeni bir Hakan Şükür etkisi yapabilir.

Fenerbahçe için ise gelecek forvetten ziyade gidecek forveti daha önce yazmıştım. V.Persie kesin olarak gönderilmeli demiştim. Bu futbolcu şu an takımın göz bebeği durumuna gelen Emenike'yi de Fernandao'yu da yer bitirir ve tabii ki Perreira'yı da.

Çok kısa da Monaco maçına değinelim; Alınan 2-1 lik skor ufak bir avantaj tabii ki ama yeterli değil bu maçta ki Monaco'yu Fenerbahçe'nin daha iyi oyunla en az 3-4 lük yapması gerekirdi. İnşallah yenen hatalı golü ve farkı artıramamanın acısını Fransa da çekmeyiz. Sistem olarak da çok korktuğumuz 3-5-2 ile oynattı Perreira takımı, kazandığı için de övgüler aldı basınımızdan ama ben hala yanlış bir sistem üzerinde durduğunu savunuyorum. Mesela Hasan Ali, Van Der Wiel veya bir başka futbolcu bu kanat oyununu ne kadar ileri geri oynayabilecekler, bir gün stop dediklerinde takımın ne hallere düşeceği ortada. Bekleyip göreceğiz ligimiz için de Avrupa kupaları için de hayırlı olur İnşallah.

Trabzonspor da ise çok bilinmeyenli denklemler söz konusu, bu denklemleri lig başladıktan sonra birer birer çözmeye başlayacağız. Yaşları genç bir çok oyuncu transfer edildi bakalım Ersun Yanal bu oyuncularla kafasında oynatmak istediği sistemi sahada uygulayabilecek mi? İşte bu sorunun cevabını her geçen hafta her oynanan maçtan sonra daha net göreceğiz. Bir de aynı Fenerbahçe de ki gibi Trabzon da da Cardozo sorunu var %100 olarak bedavaya da olsa gönderilmeli düşüncesindeyim.

Ligimizin diğer takımları için ise şu yorumu yapacağım.. Şimdiden bu tahmini yapmak ya da bu ön görüyü ortaya koymak cesaret ister belki ama ben bu cesareti göstererek daha yeni sezon başlamadan küme düşme adaylarımı belirtmek istiyorum. Belki ligin devre arasında yapacakları yeni transferlerle kurtulabilirler ama en azından ligin ilk devresini son sıralarda bitireceklerini düşündüğüm takımlar var. 1-Gaziantep 2-Karabük 3-Alanya 4-Kasımpaşa.. Yeniden görüşmek üzere Allah'a emanet olun..