11 Aralık 2018, Salı


> Trabzonspor > Ersun Yanal'ın Trabzonspor'daki olağanüstü yetkileri

Ersun Yanal'ın Trabzonspor'daki olağanüstü yetkileri

Ersun Yanal’ın sözleşmesinin tek taraflı feshedilmesinden sonra camia içinde ''sır'' olması gereken bilgiler tek tek açığa çıkmaya başladı.


19 Ekim 2017 08:35

Ersun Yanal'ın Trabzonspor'daki olağanüstü yetkileri

Rıza Çalımbay’ın göreve getirilme sürecinde ilginç şeyler yaşandı... Başkan Muharrem Usta, çok güvendiği Ersun Yanal’ın görevine son verilen toplantıda yer almadı. Almanya’ya Thomas Tuchel ile görüşmeye gitti. Bu da yetmedi. Ahmet Çubukçu ve Ali Rıza Egemen, İstanbul’da Rıza Çalımbay’ı takımın başına getirmek için görüşmeler yaparken Başkan Usta yine ortada yoktu. Bu durum Usta’nın görevi asbaşkanlara devrettiği şeklinde yorumlanıyor.

Ersun Yanal’ın sözleşmesinin tek taraflı feshedilmesinden sonra camia içinde ''sır'' olması gereken bilgiler tek tek açığa çıkmaya başladı. Bunlardan birisi de Usta’nın kulübü yönetim ile değil de Yanal ile yönettiği. Yanal kulüp içinde  bilmemesi gereken her şeyi bildi. Yönetimdeki çekişmeleri, ödemelerdeki sıkıntıları, yönetim içinde pasifize edilenleri…

Muharrem Usta, kriz anlarında Yanal’ın fikrine daha çok önem verdi. Hocayı dinledi.

Yanal ise Usta’ya ''kasada para yoksa bana maaş verme'' destek verdi.  Hatta iddiaya göre ''kulübe borç para vermeyi'' bile teklif etti.

Alınan kötü sonuçların ardından Yanal, istifa etmeye hazırlanıyordu. Son bir kez Usta’yı karşısında görüp konuşmak istiyordu. Ama Başkan’ın Almanya’ya gittiğini öğrenip karşısında da Ahmet Çubukçu’yu karşısında görünce işi mahkemeye kadar götürme kararı aldı. Muharrem Usta ise Yanal’ın parasını son kuruşuna kadar istemesinden dolayı hayal kırıklığına uğradı.

Ersun Yanal, Trabzonspor'da Usta'dan sonraki adamdı

Trabzonspor’da görev yaptığı süre içerisinde Ersun Yanal, gelmiş geçmiş en geniş yetkilere sahip teknik adam olarak öne çıktı. Yanal, geniş yetkiler yüzünden görevden alınma sürecinde kendini yalnız hissetti. Başkan Muharrem Usta ise sırtından vurulmuş.

İşte, Yanal’ın o olağanüstü yetkileri:

Yönetime rağmen idmanları taraftara ve medyaya kapattı.

Hiçbir zaman teknik menajer istemedi.

Efsane futbolcu Hüseyin Tok’un oğlu Spor akademisi mezunu lisanslı teknik adam Emrah Tok’un tesislere çalışmasını bile istemedi. Tok, mecburen Akyazı stadında görevlendirildi.

İhsan Derelioğlu’nun teknik kadro ve futbolcular ile köprü olması için (A) takımda görevlendirilmesine sıcak bakmadı yönetim mecburen Derelioğlu’nu alt yapı sorumluluğuna atadı.

Deplasmanlarda takım ile hiçbir yöneticinin olmasına izin vermedi.

Başkan haricinde hiçbir yöneticiyle takımla ilgili bilgi alışverişi yapmadı.

Beşiktaş maçından sonra kendine ve takıma üç gün izin verdi buna karşı çıkan yöneticileri Başkan’a havale etti.

Yedek kulübesine kendi isteği doğrultusunda kimsenin olmasını istemedi.

Kaynak: Fotospor

Etiket: ersun yanal, trabzonsporHaber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


Canlı Maç Merkezi

Canlı Skor