23 Ocak 2019, Çarşamba


> Fenerbahçe > Ersun Yanal'ı şok eden rakamlar!

Ersun Yanal'ı şok eden rakamlar!

Fenerbahçe teknik direktörü Ersun Yanal, ilk yarının bilgisayar verileri sonrasında şok yaşadı.


11 Ocak 2019 00:23

Ersun Yanal'ı şok eden rakamlar!

Fenerbahçe teknik direktörü Ersun Yanal oyuncularını yeniden ''elit'' futbolcular haline getirmeye çalışıyor... normal şartlarda elit bir futbolcu maç süresince ortalama 9-11 km arasında koşar. 90 dakikanın yüzde 25'ini yürür, yüzde 37'sini hafif koşuyla geçirir. Yüzde 20'sini yüksek şiddette koşar. Yüzde 11'inde sprint atar ve yüzde 7'sinde geriye dönük hareketler yapar.

İlk yarının bilgisayar verilerini inceleyen Yanal karşılaştığı bilgiler karşısında şok oldu. Çünkü sarı-lacivertli oyuncular; 90 dakikanın yüzde 41’ini hafif koşu, yüzde 24’ünü yürüme ile geçirirken, yüzde 22’sinde ise şiddetli koşular yaptıklarını gördü. Yanal’ı şok eden ise Fenerbahçeli oyuncuların ilk yarı boyunca attıkları sprintlerin sadece yüzde 6’da kalması oldu. Normalin yüzde 5 altında sprint atılması Fenerbahçe’nin sıralamadaki yerini net olarak ortaya koydu.

Normal şartlarda Fenerbahçe seviyesindeki bir futbolcu maç esnasında 10-30 metre arası sprintler yapar. 20-25 km hıza çıkabilir. 90 dakika boyunca ortalama 15-20 sprint kabul edilebilir. Ama Fenerbahçe’de ilk yarı boyunca maç başına 15 sprinti geçen hiç oyuncu olmadı.

Kaynak: Fotospor

Etiket: ersun yanal, fenerbahçeHaber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın