25 Nisan 2018, Çarşamba


> Basketbol > Erman Kunter'e Türkiye'den teklif var

Erman Kunter'e Türkiye'den teklif var

Ufuk Sarıca’nın takımdan ayrılarak Beşiktaş’la anlaşma aşamasının ardından Pınar Karşıyaka’da antrenör arayışı hız kazandı.


25 Haziran 2016 11:34

Erman Kunter'e Türkiye'den teklif var

Basketbol Şube Başkanı Turgay Büyükkarcı, listedeki isimlerden Yağızer Uluğ ve Selçuk Ernak’la İzmir’de, Nenad Markovic ve Aleksandar Trifunovic’le İstanbul’da görüştü.

Pınar Karşıyaka’ya geçtiğimiz sezon Le Mans’a Fransa Kupası’nı kazandıran A Milli Takım’ın eski çalıştırıcılarından Erman Kunter de önerildi.

Sözleşmesi devam etmesine rağmen Ufuk Sarıca’ya mukavelenin feshi için 100 bin dolar ödenmesi konusuna açıklık getiren Başkan Mutlu Altuğ, bu konuda şunları söyledi:

“Geçen yıl kazanılan şampiyonluktan sonra yapılan sözleşmeye göre Sarıca’ya bu sezon için yarısı peşin 600, gelecek sezon için de 700 bin dolar ödememiz gerekiyordu. Kontratta, hocanın ayrılmak istemesi halinde kulübe 200 bin dolar ödemesiyle ilgili madde ise gelecek yıl için geçerliydi. Bu sezon mukavele iki taraf için de çıkışa kapalıydı. Sözleşmeyi feshetmek için kendisine para ödeyeceğiz. Basketbol şubemiz karşılıklı anlaşmayla en makul yolu seçti.”

Kaynak: DHA

Etiket: Basketbol, Erman KunterHaber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


Canlı Maç Merkezi

Canlı Skor